Kultura, Wideo

Eks-kopalnia w Jawiszowicach szansą dla Ziemi Oświęcimskiej

Zapraszamy do obejrzenia 6 odcinka „Porozmawiajmy.O”. Rozmawiają: Agnieszka Molenda-Kopijasz – prezes Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz–Birkenau, Dagmar Kopijasz – członek rady fundacji oraz Jakub Przewoźnik – radny miasta Oświęcim, jeden z pomysłodawców „Porozmawiajmy.O”. Za kamerą Paweł Plinta.

Dyskutujemy o możliwości i dużych nadziejach związanych z kompleksową rewitalizacją terenów po nieczynnej KWK Brzeszcze Wschód – Ruch II Jawiszowice. To może być świetna sprawa i wielka szansa dla gminy Brzeszcze, a także całego naszego regionu. Z jednej strony na pewno chodzi o to, by nie zniszczyć unikalnego klimatu tego miejsca. Z drugiej – celem jest stworzenie tu nowoczesnego i funkcjonalnego kompleksu, który będzie słynny w całej Europie.

Autorzy „Porozmawiajmy.O” zapraszają samorządowców, społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych do otwartej rozmowy przed kamerą, a także zgłaszania propozycji tematów i współtworzenia kolejnych odcinków.

Nasz e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Znajdziecie nas też na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089597725362 i YouTube: https://www.youtube.com/@porozmawiajmy.o

 

Zachęcamy do udziału w obywatelskiej dyskusji!

 

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend