Wideo

Czy postawimy w Oświęcimiu dom spokojnej starości? Skład „Porozmawiajmy.O” zadaje kolejne pytania

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego odcinka, ekipa „Porozmawiajmy.O”, czyli Waldemar Łoziński, Jakub Przewoźnik i Paweł Plinta, proponuje w ramach otwartej publicznej dyskusji kolejne tematy. Chodzi o omówienie zadań i projektów, których realizacja ułatwi życie mieszkańcom Oświęcimia.

W kilku punktach na terenie Oświęcimia zawisły już banery z pytaniami dotyczącymi pomysłów czy inwestycji, jak np. budowa otwartego kąpieliska czy kwestia zamrożenia lokalnych podatków. Pytamy o sprawy za które, naszym zdaniem, warto byłoby się zabrać.

Nasza społeczna akcja banerowa spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony oświęcimian. W ciągu tygodnia odebrałem kilka telefonów, otrzymałem kilka wiadomości związanych z prowadzoną przez nas akcją. Dziękuję wszystkim za te pozytywne oraz także negatywne opinie – mówi dr Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.

Stawiamy publicznie pytania, dotyczące najczęściej spraw, które pozostają w Oświęcimiu nierozwiązane od lat. Dzisiaj omawiamy krótko kolejne zagadnienia. Czy np. jesteś za bezpłatną komunikacją miejską? Czy jesteśmy w Oświęcimiu za budową domu spokojnej starości? Czy jesteś za budową parkingu przed cmentarzem parafialnym? Jestem przekonany, że rzeczy o których mówimy są do zrobienia. Trzeba tylko chcieć – mówi Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim.

Wierzę, że skromna, ale zaangażowana społecznie akcja pod szyldem „Porozmawiajmy.O”, będzie jakimś impulsem do otwartej, obywatelskiej dyskusji o sprawach ważnych dla oświęcimian. Samorząd to przecież nie jest sam urząd miasta czy prezydent. Wspólnotę tworzą mieszkańcy. Dlatego liczymy na Państwa pomysły i dalsze zaangażowanie – dodaje Paweł Plinta.

Jak zawsze zachęcamy do zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia z nami kolejnych odcinków „Porozmawiajmy.O”.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend