Informacje

Czy dobrze dobrany materac pomoże na problemy z biodrami?

Odpowiednia podaż snu jest kluczowa dla zachowania zdrowia zarówno w jego aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Sen wpływa na konsolidację naszych myśli i zdarzeń z dnia poprzedniego, jednocześnie zapewniając wypoczynek strudzonym mięśniom. Jednak trudno o odpowiedni sen, gdy materac nie jest odpowiednio dobrany. Jeszcze trudniej o spokojnie przespaną noc, gdy cierpimy na problemy z biodrem. Czy materac może w tym pomóc? A jeśli tak, to jaki model będzie szczególnie korzystny?

Ból biodra a materac – jaka jest tu zależność?

Przede wszystkim trzeba na początku zaznaczyć, że ból biodra może pochodzić od wielu przyczyn. Zdeterminowanie tego, co dokładnie powoduje nasze dolegliwości, pomoże w ich zniwelowaniu. Bardzo często zdarza się, że pacjenci deklarują ból w miejscu, gdzie znajduje się grzebień kości biodrowej, jednak warto wiedzieć, że nieprzyjemne uczucie w tym miejscu rzadko oznacza problemy z samym biodrem.

W przypadku uszkodzonego biodra bardzo często ból zaczyna się w pachwinie bądź w samym stawie. Zdarza się również, że mogą boleć pośladki bądź zewnętrzna strona uda – wszystko zależy od powodu. Tutaj mogą to być zarówno takie schorzenia, jak choroba zwyrodnieniowa stawu, złamania, zapalenie torebki stawowej, jak i ścięgien w obrębie biodra. Ból promieniujący do biodra albo nawet wzdłuż całej nogi może także oznaczać problemy z kręgosłupem: dyskopatię, przepuklinę lub jego zwyrodnienia, i powodowane tym uciski na nerwy. W każdej z wymienionych sytuacji warto udać się do lekarza, by ten zbadał problem i wskazał konkretne leczenie.

Jaki ma z tym związek materac? Odpowiednio dobrany sprzęt powinien sprawiać, że biodro znajduje się w naturalnej pozycji, co znaczy, że nie pracuje na swoich skrajnościach. Do tego będzie potrzebna optymalna twardość, jak i wysoka jakość materaców. Warto pomyśleć o rozwiązaniach medycznych firmy Hilding Anders, która została nagrodzona certyfikatem niezależnego Instytutu Szwajcarskiego AEH, który zapewnia o ich prozdrowotnych właściwościach.

Jaki materac będzie odpowiedni przy problemie z biodrem?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, choć wymaga dłuższego omówienia. Najlepszym rozwiązaniem będą te materace, które, jak już wspominaliśmy, zapewnią ułożenie biodra w naturalnej pozycji. Jaka twardość będzie tutaj odpowiednia?

Problemy z biodrami zostaną najbardziej zminimalizowane, gdy zastosujemy materac o średniej twardości. Wszystko to dlatego, że w przypadku zbyt miękkiego podłoża nasze ciało zapadnie się, co spowoduje, że biodro będzie w niezdrowej pozycji, co może spotęgować nieprzyjemne dolegliwości. Analogicznie sprawa przedstawia się w przypadku materaców twardych i bardzo twardych – biodro ulegnie zbyt dużemu przywiedzeniu.

Odpowiednio dobrany materac o średniej twardości, taki jak Hilding Makarena, pozwoli na zapewnienie odpowiedniej krzywizny biodra, pozwalając na jego regenerację przez sen, a przez to zmniejszenie dolegliwości bólowych. Model ten został stworzony za pomocą innowacyjnej technologii Multipocket, dzięki której mamy pewność co do niezależności pracy każdej ze sprężynek. Przekłada się to na aż 7 różnych stref, które wspomagają każdą z części ciała w dostosowany do nich sposób. Jednocześnie zastosowano tutaj wkład lateksowy, który ogranicza rozwój bakterii, co jest dodatkowym plusem. Całość wsparta została również pianką Visco, która idealnie dopasowuje się do kształtów ciała.

Trzeba również pamiętać, że dla odpowiedniego snu i regeneracji potrzebna jest również optymalna wielkość materaca. Dla singlów proponowane są rozwiązania o szerokości od 80 do 100 cm. W przypadku  par świetnie sprawdzi się materac 180×200, jak i każdy powyżej szerokości 140 cm.

art. partnerski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend