Informacje

CHEŁMEK. Zrewitalizowany dworzec kolejowy „Chełmek Fabryka” lśni

Miasto Chełmek szczyci się zrewitalizowanym budynkiem dworca kolejowego z nowymi funkcjami „Parkuj i Jedź” oraz „Bike&Ride”.Do wynajęcia jest również lokal użytkowy.

Lokal użytkowy zlokalizowany w budynku przystanku kolejowego „Chełmek Fabryka”, w Chełmku przy ul. Piastowskiej 1. Został on wyremontowany i przebudowany. Przywrócono mu pierwotną funkcję związaną z obsługą ruchu pasażerskiego na kolei, a także wdrożono nowoczesne systemy „Parkuj i Jedź” oraz „Bike&Ride” w gminie.

Inwestycja rozpoczęła się wiosną 2021 roku, ale po pół roku, gmina zerwała umowę z ówczesnym wykonawcą z jego winy. Wyłoniony został nowy, który na początku marca tego roku podjął się dalszej modernizacji. W ostatnich dniach inwestycja została zakończona.

Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego blisko 912 tys. zł zostało pokryte dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez gminę z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Podróż z Chełmka do Trzebini ma zająć niespełna 20 minut, a do Krakowa około 50 minut. Pociągi osobowe pojadą dopuszczalną prędkością 120 km/h.

Foto: UG Chełmek

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend