Informacje

CHEŁMEK. Rozrzucił smaczki i parówki naszpikowane gwoździami

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku poszukują sprawcy, który w na terenie Chełmka rozrzucił smaczki i parówki, w których znajdowały się gwoździe. Ofiarą zwyrodnialca padł pies mieszkanki Chełmka. Dzięki szybkiej reakcji właścicielki oraz zabiegowi weterynarza, życie zwierzęcia zostało uratowane.

W poniedziałek (12.06.2023) policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Chełmka o przestępstwie na szkodę zwierząt. Z zeznań kobiety wynikało, że podczas spaceru w rejonie osiedla przy ulicy Powstańców Śląskich jej pies zjadł kawałek parówki, w którym znajdowały się gwoździe. Gdy kobieta zauważyła, że pies czuje się źle natychmiast udała się z nim do weterynarza. Podczas zabiegu weterynarz z żołądka zwierzęcia wyjął parówkę, w której znajdowały się gwoździe.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie z Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat więzienia.

Apel do mieszkańców i właścicieli psów

Policjanci poszukują sprawcy tego karygodnego czynu, narażającego zwierzęta na ogromny ból i cierpienie. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w  Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 280, Komisariatem Policji w Chełmku pod numer 47 83 26 450 lub pod numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.

Policjanci apelują również do właścicieli psów, aby podczas spaceru zachowali czujność i zwracali uwagę na to gdzie znajduje się ich pupil i czy nie zjada znalezionego, porzuconego pożywienia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Psy są niewinne to zidiociali właściciele robią całą złą robotę w tym temacie.

 2. @wredny

  Zgłoś do Państwowej Inspekcji Handlowej, że smycze dopuszczone do sprzedaży w Polsce są za długie i wnioskujesz o ich normalizację do przykładowo .. 0,1 metra. Pasuje ci? Twoja też tyle ma czy jest mniejsza?

 3. … „jakiś niedorozwinięty i zwichrowany psychicznie osobnik”….
  Aleś ty mundry. A może nie zwichrowany i niedorozwinięty ale wk…..y na tych psiarzy, którzy uważają, że ich psy maja większe prawa niż ludzie. Może wk…..y na tą bierność służb, które powinny a nie interweniują.

 4. Chciałem zauważyć, że artykuł opisuje przestępstwo którego dopuścił się jakiś niedorozwinięty i zwichrowany psychicznie osobnik względem zwierzęcia a nie dotyczy wykroczeń z art. 77 czy 145 kodeksu wykroczeń. Jeżeli jesteście świadkami jak ktoś nie sprawuje należycie opieki nad swoim psem czy kotem, zgłoście nawet anonimowo na mapie zagrożeń a nie piszcie po próżnicy.

 5. Mam nadzieję, że tą kiełbasę z gwoździami zeżarli właściciele tych psów: „niech pan się nie boi, Azorek (luźno biegający, 70 kilo) tak tylko szczeka, on nie gryzie”.

 6. Niech Policja zacznie karać właścicieli piesków za to , że nie sprzątają po swoich pupilach.Wszystko wokół zesrane trawniki,place zabaw ,chodniki!!!!! Dość tego jeśli masz psa to jesteś za niego odpowiedzialny za jego kupę też.A może tym co nie sprzątają trzeba nasrać na wycieraczkę?

 7. A może Policja zajęła by się właścicielami którzy wyprowadzają psy bez kagańców, na tak długich uwięziach że blokują chodniki i ścieżki rowerowe.

Send this to a friend