Informacje

CHEŁMEK. Pijany kierowca wyprzedzał nieoznakowany radiowóz

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali drogowego przestępcę. 50 – latek wpadł w ręce mundurowych kiedy po spożyciu alkoholu, a także pomimo obowiązującego go zakazu kierowania na podwójnej ciągłej wyprzedził nieoznakowany policyjny radiowóz.

Wczoraj (10.03.2022) w nocy mundurowi pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Chełmek. Tuż po godzinie 21 na ulicy Krakowskiej w Bobrku kierowca forda nie zważając na linię podwójną ciągłą, z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz drogówki. Funkcjonariusze błyskawicznie włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Kiedy ford  zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący pojazdem 50 – letni mieszkaniec Oświęcimia jest nietrzeźwy – 1,7 promila alkoholu, a ponadto od trzech lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują do kierowców o trzeźwość i rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Brawo policja drogowa ! Takich piratów trzeba eliminować z ruchu . Róbcie to a odpuście sobie do patrolowania nieoznakowanymi radiowozami wiejskie dróżki w celu łapania rowersów po piwku . Skupcie się na piratach na głównych drogach a wiejskie zostawcie dzielnicowym .

  2. Od ronda przy Crabie do ronda w Libiążu powinien być na długości 8,0 km odcinkowy pomiar prędkości. Jedni chcą drogę z Oświęcimia do Libiąża „przejechać” w 4-5 minut a podwójna ciągła stanowiąca z 70- 80% tej trasy dla nich nie istnieje. Z drugiej strony są ludzie, którzy w normalnych warunkach drogowych m.in. cały ten odcinek potrafią jechać max. 40-45 km/h. Jeżeli ktoś nie jest w stanie jechać swoim pojazdem z maksymalnie dopuszczalną prawem na danym odcinku prędkością, może czas oddać uprawnienia do kierowania? Według taryfikatora kiedy utrudniamy jazdę innym uczestnikom ruchu, m.in. poprzez zbyt wolne prowadzenie swojego auta, funkcjonariusze policji mogą ukarać nas mandatem do 200 złotych. Otrzymamy też 2 punkty karne. Zawalidroga powinien siedzieć przed telewizorem. Dla piratów z 1-1,5 tys. grzywny na ochłodę. Za każde ponowne zatrzymanie bez uprawnień kara orzeczona przez Sąd powinna być podwajana.

Send this to a friend