Kultura

CHEŁMEK. „Na Drugim Brzegu” w wykonaniu polsko – bolowijskiej grupy

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na spektakl teatralny „Na Drugim Brzegu” w wykonaniu polsko – bolowijskiej grupy Entre dos Aguas un teatro.

Scena w siedzibie MOKSiR w Chełmku, pl. Kilińskiego 3
sobota 20 listopada 2021 godz. 18.00

wstęp wolny.

Mamy przyjemność już drugi raz gościć u siebie grupę Entre dos Aguas un teatro. Rodzinna grupa Entre dos Aguas un teatro prezentować będzie autorski spektakl oparty na kanwie dramatycznych losów i wydarzeń dotykających mieszkańców Podkarpacia w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej.

Twórcy sztuki określają ją jako fikcję teatralną. Zawarte w niej alegorie do wydarzeń z lat 1946/47 na Podkarpaciu mogą odbiegać od ogólnie znanych faktów historycznych, gdyż proces twórczy opiera się o wypowiedzi mieszkańców starszego i młodszego pokolenia okolicznych wsi, a te zawsze będą się różnić w zależności od tego, czyjego świadectwa słuchamy. W spektaklu ‘Na Drugim Brzegu’ zastanawiamy się nad mechanizmem ludzkiego zachowania. Nad śladami którymi podążamy w przysłowiowym spadku po naszych przodkach i tymi, które pozostawiamy po sobie. Nad mechanizmem, który odciska piętno z pokolenia na pokolenie, który, choć przebrany w różne niuanse czasoprzestrzeni, jednakowo się powtarza i jednakowo może nas poprowadzić do tragedii. Sztuka prowadzi do refleksji, jest zadawaniem pytań na scenie, a nie narzucaniem odpowiedzi, gdyż jej odbiór jest bardzo osobisty i jesteśmy świadomi, że doznania każdego widza i jego utożsamianie z zagadnieniami spektaklu będą się różnić w zależności od jego własnych przeżyć i okoliczności życiowych.

Obsada:
Fidel Lucas Achirico Espinoza
Role: Radek, Chowaniec, Komisarz
Danuta Zarzyka
Role: Mirka, Babcia Radka, Współsprawca, wróżka
Dźwięk i światła:
Naomi Achirico Zarzyka
Muzyka:
Fidel Lucas Achirico Espinoza i Naomi Achirico Zarzyka
Drzewo – aranżacja ludowej pieśni kozackiej
Marsz Prostości – kompozycja własna
Sansamba – kompozycja własna
Dramaturgia:
Danuta Zarzyka
Reżyseria:
Fidel Lucas Achirico Espinoza
Scenografia i kreacja kolektywna:
Entre dos Aguas un teatro
Dofinansowane ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Off Polska

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend