Informacje

BRZEZINKA. Kierował samochodem po alkoholu i narkotykach

Policjant z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w czasie wolnym od służby zatrzymał 35 – letniego mieszkańca  Oświęcimia podejrzanego o jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków, a także posiadanie środków odurzających.

W piątek (7.04.2023) tuż przed godziną 16 policjant jadąc ulicą Leśną w Brzezince zauważył, że znajdujący się przed nim fiat nie trzymał prostego toru jazdy, po czym nagle zjechał z jezdni na pobocze i wjechał w zarośla. Funkcjonariusz podejrzewając, że za kierownicą znajduje się osoba chora lub nietrzeźwa natychmiast zatrzymał swój samochód po czym podbiegł do kierowcy. Wyczuł od niego woń alkoholu, a na siedzeniu pasażera zauważył słoiczek z suszem roślinnym. W związku z powyższym poinformował mężczyznę o zatrzymaniu, a następnie powiadomił dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji.

Na miejsce przyjechał patrol, który przejął nietrzeźwego oraz zabezpieczony słoik z suszem. Badanie stanu trzeźwości 35 – letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało 1,5 promila alkoholu. Natomiast tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał amfetaminę.  Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. Badanie zabezpieczonego suszu przeprowadzone przez policjantów z pionu kryminalnego wykazało, że jest to marihuana.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub  środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend