Informacje

BRZESZCZE. Remont „Basenu pod Platanem” zakończony

Końcowym odbiorem robót zakończył się w piątek 28 października br. remont dachu „Basenu pod Platanem” w Brzeszczach. Inwestycja, na którą Gmina pozyskała dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, obejmowała wymianę pokrycia dachowego i świetlików wraz z pracami towarzyszacymi.  W efekcie realizacji zadania poprawiło się bezpieczeństwo użytkowników oraz wzrósł standard korzystania z obiektu.
W odbiorze udział wzięli Burmistrz Radosław Szot wraz z Zastępcą Łukaszem Kobieluszem oraz pracownikami Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy, a także przedstawiciele Ośrodka Kultury w Brzeszczach – Renata Kubajczyk i Grzegorz Kubas.

Umowę na remont dachu podpisano w lutym br. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót było uzależnione od warunków atmosferycznych i miało miejsce w maju.

Przedmiotem inwestycji był remont dachu z wymianą pokrycia dachowego budynku kąpielowego na membranę PVC w części dachów płaskich oraz miejscowych napraw w części dachu łupinowego, pokrytego blachą tytanowo- cynkową wraz z pracami towarzyszącymi (wymiana okuć blacharskich, wymiana świetlików, odgrzybianie i impregnacja drewnianych elementów konstrukcji dachu).

W ramach zadania wymienione zostały wentylatory dachowe, które uzupełnią dotychczasową instalację wentylacyjną w obiekcie. Ponadto wymieniona została instalacja elektryczna zasilająca wentylatory, instalacja przeciwoblodzeniowa oraz odgromowa. Inwestycja obejmowała także wykonanie odwodnienia połaci dachowej poprzez wykonanie koryta zlewowego. Całość prac zakończyło malowanie sufitu i ścian pomieszczenia głównej niecki basenu

Zadanie realizowała firma Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „ELBUD” Bogusław Luranc z Brzeszcz.  Koszt inwestycji to 1.414.500,00 złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 1 milion złotych.
Funckję inspektora nadzoru pełnili: Łukasz Pielka (branża budowlana) oraz Wiesław Niemczyk (branża elektryczna).

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend