Informacje

BRZESZCZE. Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Policjanci  z Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas nocnej kontroli drogowej zatrzymali 33 – letniego kierowcę, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia za pobicie. Zatrzymany został również jego pasażer, który posiadał amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6/7 listopada 2022 w Brzeszczach. Tuż przed północą policjanci patrolujący rejon ulicy Kościuszki do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodu marki Opel, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą auta siedzi 33 – latek, który od kilku miesięcy był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu za pobicie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 33 – latek został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Do policyjnej celi trafił również jego 24 – letni znajomy. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy z amfetaminą.

W poniedziałek (7.11.2022) 24 – latkowi został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających, po czym został zwolniony. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast 33 – latek został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe pięć lat.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej?

Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend