Informacje

BRZESZCZE. Nastolatek z Polanki Wielkiej prowadził pod wpływem amfetaminy

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej związanej z przekroczeniem dozwolonej prędkości zatrzymali 18 – letniego mieszkańca gminy Polanka Wielka. Nastolatek jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

W piątek (9.02.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. Tuż przed godziną 18 w Zasolu na ulicy Łęckiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 85 km/h na odcinku o ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za kierownicą auta siedział 18 – letni mieszkaniec gminy Polanka Wielka.  Badanie stanu trzeźwości nastolatka przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie młodego mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli kilka woreczków z zawartością marihuany oraz suszonych grzybków halucynogennych. 18 – latek został zatrzymany. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Pod poprzednim artykułem nie można komentować, ale pokuszę się o komentarz. A swoją drogą jak można zacząć dyskusję od wyłączenia komentarzy? Z ich rozmowy wynika, że znają się doskonale, wręcz są przyjaciółmi…….. cześć Kuba, cześć Waldek, cześć, cześć, cześć. Spijają sobie nektar z ust. Jeden drugiemu i trzeciemu pochlebia i chwali. Już myślałem, że za chwilę dojdzie do jeszcze innych rzeczy. Ale przejdźmy do konkretów a nie domysłów. Samo to, że to właśnie oni rozmawiają o wolnych mediach jest w samo w sobie kuriozum. To tak jakby wilki rozmawiały z troską o ochronie i strzeżeniu owiec. Mili Panowie zacznijcie rozmowę o wolnych mediach od swojego podwórka. Czy Wy nie widzicie belki pod swoimi nogami? Wasza rządowa TVPIS słynie z kłamliwych i tendencyjnych wiadomości. Pamiętam czasy tzw. komuny. W TV było pasmo sukcesów i wielkich dokonań i złej przeszkadzającej, marginalnej mniejszości. Dziś ci sami ludzie na wzór swoich poprzedników robią dokładnie to samo. Jest pasmo sukcesów, stawiania z kolan, no w ogóle jest super tylko niewielka grupa ludzi przeszkadza i donosi do Unii Europejskiej. Dzięki opatrzności i mądrości wielkich ludzi jesteśmy dziś członkami tej wspólnoty. Gdyby nie UE…… no ale to nie jest tematem tej niby dyskusji do której nas łaskawie niby zaprosił niejaki Pan Plinta. Wolne media Panowie to możliwość wyrażania swoich opinii i poglądów nie tylko przez rządzących, ale również przez mniejszość. W TV -PIS tego nie ma. A u nas, na naszym podwórku? Choćby ten portal, czy nie ma sobie nic do zarzucenia? Piszą dla Was tylko politycy, działacze z jednej, wiadomo jakiej opcji. Także proszę zacząć dyskusję na równych prawach dla wszystkich.

  2. zaprosili do dyskusji i wyłączyli komentarze, dobre, dobre…

Send this to a friend