Informacje

BRZESZCZE. Miał cofnięty licznik o 298 tysięcy kilometrów

Policjanci Komisariatu Policji w Brzeszczach w samochodzie marki VW Polo ujawnili niezgodność drogomierza ze wskazaniami w bazie CEPIK. Tym razem różnica wynosiła 290 tysięcy kilometrów.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (8 lutego 2020r.) w Brzeszczach na ulicy Świętego Wojciecha , gdzie do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki VW Polo.  Za jego kierownicą siedziała 31 – letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego. W trakcie czynności policjanci dokonali kontroli drogomierza,  który wskazywał, że pojazd przejechał  nieco ponad 7 tysięcy kilometrów, natomiast z bazy  danych wynikało, że podczas ostatniego badania stanu technicznego drogomierz wskazywał 298 tysięcy kilometrów.

W związku podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na zmianie wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru, sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy wyjaśniają  w jaki sposób doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 306a Kodeksu Karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Oświęcim.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Kupując auto nie zwróciła uwagi, że ma niestabilny wyświetlacz w którym dane wyskakują w przypadkowych wartościach.

Send this to a friend