Informacje

Brygadier Ryszard Dudek nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu

Brygadier Ryszard Dudek został nowym komendantem powiatowym PSP w Oświęcimiu. Podczas uroczystości awansu gratulowali mu m.in. starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Teresa Jankowska. Dowiedz się więcej o karierze bryg. Dudka i jego planach na przyszłość.

Brygadier Ryszard Dudek komendant PSP Oświęcim
Brygadier Ryszard Dudek komendant PSP Oświęcim / foto: RafLor – powiat oświęcimskifoto: RafLor – powiat oświęcimski

Brygadier Ryszard Dudek Nowym Komendantem Powiatowym PSP w Oświęcimiu

Brygadier Ryszard Dudek został oficjalnie mianowany komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Podczas uroczystości w Komendzie Powiatowej, awansu gratulowali mu licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego: starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Teresa Jankowska oraz członkowie zarządu powiatu Jerzy Mieszczak i Małgorzata Kotapka.

Uroczystość i Podziękowania

W imieniu zarządu, starosta Andrzej Skrzypiński dziękował obecnemu komendantowi oraz jego poprzednikowi, bryg. Marcinowi Głogowskiemu, który awansował na zastępcę komendanta wojewódzkiego PSP w Krakowie. Starosta podkreślił, że komendanci z Oświęcimia szybko awansują w hierarchii PSP, co świadczy o ich wysokim profesjonalizmie.

Kariera Brygadiera Ryszarda Dudka

Bryg. Ryszard Dudek rozpoczął służbę w ochronie przeciwpożarowej w 2000 roku jako słuchacz podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W 2005 roku dołączył do PSP w Oświęcimiu, zaczynając od stanowiska młodszego specjalisty. Ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej z tytułem magistra inżyniera pożarnictwa oraz studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz Zapobiegania Pożarom i Awariom.

Brygadier Ryszard Dudek komendant PSP Oświęcim
Brygadier Ryszard Dudek komendant PSP Oświęcim / foto: RafLor – powiat oświęcimski

Nowy Rozdział w Karierze

Od stycznia 2020 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Oświęcimiu. Teraz, jako nowy komendant powiatowy, bryg. Ryszard Dudek podziękował swojemu poprzednikowi oraz zespołowi z miejscowej komendy za dotychczasową współpracę. Wyraził także wdzięczność samorządowcom za wsparcie finansowe jednostki.

Słowa Kluczowe SEO

Brygadier Ryszard Dudek, komendant powiatowy PSP Oświęcim, Państwowa Straż Pożarna, awans, władze Powiatu Oświęcimskiego, ceremoniał, starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Teresa Jankowska, Jerzy Mieszczak, Małgorzata Kotapka, bryg. Marcin Głogowski, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend