Informacje

BOBREK. W ślinie narkotest wykazał obecność amfetaminy

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed wyeliminowali z ruchu drogowego 35 – letniego mieszkańca Chrzanowa, który prowadził pojazd pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, cofniętych uprawnień do kierowania, a także  będąc pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna jest również podejrzany o posiadanie amfetaminy.

W czwartek (22.02.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Chełmek. Tuż po godzinie 17 na ulicy Nadwiślańskiej w Bobrku do kontroli drogowej zatrzymali hondę,  której kierowca jechał z prędkością 75km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.  Za kierownicą auta siedział 35  – letni mieszkaniec Chrzanowa. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Spostrzeżenie policjantów potwierdził tester narkotykowy. W ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. Ponadto przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili woreczek z białą substancją. Podczas sprawdzania danych mężczyzny okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania ponieważ zostały mu cofnięte 10 lat temu, a ponadto w 2022 roku Sąd Rejonowy w Chrzanowie orzekł wobec niego trzyletni zakaz kierowania pojazdami.

35 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina.

W związku z popełnionymi wykroczeniami do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 35 – latka. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend