Informacje

Zatorland gotowy na wakacje! Nowe atrakcje czekają na rodziny z dziećmi

Zatorland? A tak, tak byliśmy już… Czy warto odwiedzić legendarny Park Ruchomych Dinozaurów raz jeszcze? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Tym bardziej że w tym roku dla dzieci i dorosłych zaplanowanych jest aż siedem nowych, fantastycznych atrakcji. Chcecie nakarmić dinozaura? A może Twoje dziecko chce zobaczyć z bliska straszliwą skolopendrę? To wszystko jest już dostępne dla nowych i powracających zwiedzających.

Zatorland gotowy na wakacje! Nowe atrakcje czekają na rodziny z dziećmi
Zatorland gotowy na wakacje! Nowe atrakcje czekają na rodziny z dziećmi

Za co kochamy parki rozrywki?

Głównym powodem odwiedzania parków rozrywki jest potrzeba wypoczynku i oderwania się od codzienności. Wśród natłoku obowiązków i stresu dnia codziennego park rozrywki staje się miejscem, w którym można zrelaksować się i naładować baterie.

Parki rozrywki są też idealnym miejscem na rodzinne wyjazdy. Zapewniają atrakcje dla wszystkich członków rodziny, bez względu na wiek. Organizacja wspólnego weekendu w parku dinozaurów, miasteczku westernowym – lub innej podobnej atrakcji może być okazją do zacieśniania więzi i aktywnej zabawy. Razem. Bez zbędnych rozpraszaczy.

Nowy sezon, nowe atrakcje w Zatorlandzie

Niektóre parki rozrywki w Polsce są bardzo popularne. Odwiedzenie ich staje się swoistym „must see” – są nieodłączną częścią wielu planów podróży i wakacyjnych wyjazdów. Przykładem takiego miejsca może być właśnie Zatorland, czyli największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów. W tym roku zaskoczy jeszcze bardziej.

– W Zatorlandzie rozpoczęliśmy sezon z pompą i kilkoma fascynującymi nowościami. Już teraz można cieszyć się siedmioma zupełnie nowymi atrakcjami. To prawdziwa przygoda dla całej rodziny – mówi Ewa Chwierut, dyrektor Parku Zatorland.

Aktywna zabawa dla miłośników klocków

Jednym z pierwszych punktów przyciągających uwagę w Zatorlandzie jest „Klockowo” – nowy plac zabaw pod dachem. Ta strefa szybko stała się popularnym miejscem, przyciągającym uwagę odwiedzających. Kolorowa przestrzeń wypełniona jest ogromnymi klockami do budowania, miękkimi huśtawkami-hamakami i zjeżdżalniami, które prowadzą na zewnątrz budynku. Zdobywa serca wszystkich, niezależnie od wieku. To miejsce, w którym dzieci mogą stać się architektami swoich marzeń, konstruując z klocków fantazyjne domy, baseny, zamki czy nawet fortece. Ponadto plac zabaw jest zadaszony, więc zapewnia doskonałą rozrywkę także w pochmurne dni.

Karmienie prawdziwych dinozaurów? Spokojnie! To tylko Czesio

To absolutna atrakcja, którą szczególnie kochają młodsze dzieci. Wyobraź sobie malucha, który z ekscytacją trzyma w dłoniach kolorowe piłki, gotowy do wyzwania z dinozaurem Czesiem. „Karmienie dinozaura Czesia” to nie tylko nowa atrakcja, ale też niezapomniane doświadczenie, które dostarczy każdemu dziecku porcję ruchu na świeżym powietrzu. W tej zabawie mali uczestnicy wcielają się w karmicieli wiecznie głodnego dinozaura z apetytem na kolorowe piłki.

Ale uwaga, to nie takie proste! Dziecko musi precyzyjnie celować, próbując trafić piłkami do otwartej paszczy Czesia z pewnej odległości. Kto zdoła napełnić brzuszek tego sympatycznego głodomorka? To pytanie, które budzi emocje i rywalizację, zapewniając jednocześnie niezapomnianą frajdę na świeżym powietrzu.

Zatorland gotowy na wakacje! Nowe atrakcje czekają na rodziny z dziećmi

Zawirujcie na nowej karuzeli “Samoloty”

Nowa karuzela „Samoloty” to niezwykłe doświadczenie, które przenosi dzieci w świat lotniczych przygód. Podczas tej zabawy maluchy mogą na chwilę poczuć się jak prawdziwi piloci, wznosząc się w powietrze i wykonując emocjonujące manewry.

– Karuzela „Samoloty” nie tylko zapewnia rozrywkę, ale również inspiruje do pokonywania własnych lęków i próbowania nowych rzeczy. To doskonała okazja, by maluchy odkryły w sobie odwagę i cieszyły się niezapomnianymi chwilami – dodaje Ewa Chwierut.

Nie mogło tego zabraknąć! Nowe gatunki prehistorycznych gadów

Nie zapominajmy jednak, że  Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie słynie przede wszystkim z wiernych modeli prehistorycznych gadów, które nie dość, że się ruszają i wydają dźwięki, to są jeszcze zaprezentowane w wiernej skali 1:1. W tym roku do zacnego grona ponad 100 dinozaurów dołączyły dwa nowe gatunki: Plezjozaur i Gigantozaur. Ten ostatni – jak można się spodziewać – robi kolosalne wrażenie.

– Nowy, ruchomy olbrzym Gigantozaur szybko stał się ulubieńcem wszystkich dzieci. Zdążył już rozgościć się w naszym parku i doskonale się w nim czuje. Jego imponujące rozmiary sprawiają, że nie sposób go nie zauważyć – to jeden z największych okazów w Zatorlandzie – podkreśla dyrektor parku.

Zatorland gotowy na wakacje! Nowe atrakcje czekają na rodziny z dziećmi

Gratka dla młodych entomologów

W parku pojawiły się także dwa nowe i imponujące owady: olbrzymi komar i skolopendra. To jedyna okazja, by przyjrzeć się im z bliska!

– Skolopendra może się wydawać przerażająca – warto jednak poświęcić chwilę na jej obserwację. Wierny model tego owada pozwala zwiedzającym przyjrzeć się wszystkim szczegółom anatomicznym jej budowy. Nauczmy dzieci, że owady nie są straszne. To gatunek fascynujący nie mniej niż gady i ssaki – dodaje Ewa Chwierut.

Atrakcje w Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie nie tylko zapewniają rozrywkę, ale także stanowią cenne doświadczenie edukacyjne dla dzieci. Wszystkie nowe obiekty zostały zaprojektowane tak, żeby wspierać rozwój psychomotoryczny dzieci, kreatywność oraz zdrowie fizyczne. To świetnie miejsce na wakacyjny weekend!

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend