Informacje

ZATOR. W rzece Skawie utonął 21 – letni mężczyzn

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu prowadzą czynności w sprawie ustalenie okoliczności w jakich w rzece Skawie utonął 21 – letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.07.2023) w Zatorze w rejonie ulicy Parkowej. Tuż po godzinie 16 wędkarz powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o młodym mężczyźnie, który znajdując się z rzece nagle zniknął pod powierzchnią wody i już nie wypłynął.

Służby wszczęły poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wyłowili mężczyznę. Została przeprowadzona resuscytacja krążeniowo – oddechowa, jednakże jego życia nie udało się uratować. Prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że w miejscu gdzie utonął mężczyzna znajdują się niebezpieczne uskoki.

Służby apelują  do osób wypoczywających nad wodą zwłaszcza nad rzekami, o zachowanie wyjątkowej ostrożności z uwagi na zmieniające się dno i głębokość wody. Tuż przy brzegu może być bardzo płytko, natomiast kilka kroków dalej może być już bardzo głęboko. Takie załamanie głębokości może zaskoczyć nawet osobę, która dobrze pływa.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend