Informacje

ZATOR. Pijany pirat drogowy wjechał na skarpę

Dzielnicowi  z zatorskiego komisariatu Policji zatrzymali kierowcę podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie mienia. 37 – latek odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności.

W ubiegły wtorek (21.04.2020) o godzinie 10.00 policjanci zostali powiadomieni o samochodzie marki Volvo, który na zakręcie wypadł z jezdni po czym wjechał na skarpę. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi. Policjanci natychmiast pojechali na ulicę Wiślaną w Smolicach, gdzie miało dojść do zdarzenia.

Szybko zlokalizowali stojący na skarpie pojazd, za którego kierownicą nie było już kierowcy. Mężczyznę odnaleźli  leżącego na dole skarpy, z której najprawdopodobniej się stoczył, po wyjściu z samochodu.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, podczas której okazało się, że 37 – letni mieszkaniec gminy Zator nie doznał żadnych obrażeń ciała, a znajduje się pod mocnym wpływem alkoholu.

W trakcie interwencji mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, więc została mu pobrana krew do analizy na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Mężczyzna poniesie konsekwencje  nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów, czego dopuścił się w trakcie zatrzymania. Ponadto policjanci ustalili, że podczas pijanego rajdu mężczyzna oprócz znaków drogowych uszkodził również ogrodzenie jednej z posesji.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za znieważenie policjanta grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie nietykalności kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend