Informacje

Zalety korzystania z dystrybutorów filtrujących wody w porównaniu z wodą butelkowaną

Nie jest żadną tajemnicą, że w ciągu ostatnich lat promowano wodę butelkowaną, przedstawiając ją jako symbol czystości i wygody. Prawdą jest również to, że dystrybutory wody mają nad nią istotną przewagę. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie takiego urządzenia?

Czym jest dystrybutor wody?

Dystrybutory to urządzenia pobierające wodę z sieci wodociągowej, a następnie filtrujące ją, dzięki czemu jej spożywanie niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych, w tym:

skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn,

zapewnienie organizmowi niezbędnych mikroelementów,

możliwość efektywnego nawodnienia.

Nowoczesny dystrybutor filtrujący wodę to urządzenie, które posiada dodatkowe urządzenia umożliwiające podawanie wody zimnej oraz gorącej. To oznacza, że możemy ich używać zarówno do przygotowania (zaparzenia) kawy lub herbaty, jak i do orzeźwienia w gorące dni.

Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie dystrybutora?

Czysta woda na wyciągnięcie ręki

O ile woda rozlewana do butelek PET jest wolna od zanieczyszczeń, to w toku jej przechowywania istnieje ryzyko przedostania się do niej cząstek mikroplastiku, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Osoby posiadające dystrybutory filtrujące wodę nie muszą się tym martwić, gdyż jest ona pobierana na bieżąco i jednocześnie oczyszczana za pomocą systemu filtrów.

Korzystny wpływ na środowisko

Woda butelkowana ma bardzo negatywny wpływ na środowisko. Sami widzimy, że z roku na rok przybywa w naszym otoczeniu plastikowych butelek, które zanieczyszczają środowisko. Bądźmy szczerzy – wiele osób wciąż nie decyduje się na segregację śmieci, co powoduje, że ilość plastiku w otoczeniu wzrasta. Dystrybutor wody to urządzenie, które pozwala raz na zawsze pożegnać się z wszechobecnymi butelkami PET.

Koniec z niepotrzebnymi wydatkami

Czy wiedzieliście, że inwestycja w dystrybutor wody Aquamo może przynieść znaczne korzyści finansowe? Woda dostępna w butelkach jest znacznie droższa od tej, którą czerpiemy z instalacji wodociągowej. Koszt nabycia urządzenia to jednorazowy wydatek, który z każdym kolejnym miesiącem eksploatacji szybko się zwraca. W perspektywie rocznej (a zwłaszcza latem) są to znaczne oszczędności.

Wygoda korzystania z urządzenia

Dzięki dystrybutorom wody możemy w dowolnym momencie sporządzić swój ulubiony napój. Nie musimy czekać na przegotowanie kranówki, ani też wychodzić do sklepu. Woda jest stale dostępna i co najważniejsze, nie trzeba jej magazynować w domu.

Reasumując, dystrybutor filtrujący to inwestycja, która z pewnością się nam opłaci.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend