Informacje

Wisła Kraków – zapowiedź sezonu 2022/2023!

Jeszcze kilka lat temu byłoby to coś nie do pomyślenia, jednak fakty są takie, że piłkarze Wisły Kraków kolejną kampanię ligową spędzą na zapleczu Ekstraklasy. Z kim Biała Gwiazda będzie walczyć o awans? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Kandydaci do awansu

Zakłady bukmacherskie i pracujący w nich analitycy nie mają wątpliwości, że Wisła Kraków jest głównym kandydatem do awansu. Obok Białej Gwiazdy faworyzowane są również pozostałe 2 drużyny, które spadły z Ekstraklasy. Mowa tutaj przede wszystkim o drużynie Termaliki, ponieważ Górnik Łęczna w opinii zakładów ma mniejsze szanse na włączenie się w walkę o awans. Nie można również zapominać o spadkowiczu sprzed dwóch sezonów, czyli Podbeskidziu Bielsko-Biała. Swoje trzy grosze w walce o awans bez wątpienia będą chcieli dorzucić piłkarze Arki Gdynia, którzy w rozczarowującym stylu przegrali sprawę przepustki do Ekstraklasy na finiszu minionego sezonu.

We wszystkich rankingach, jednak jako główny kandydat do awansu dominują piłkarze Wisły Kraków. Każdy inny wynik niż zakończenie ligi przez ten zespół poza dwoma najlepszymi miejscami – będzie sensacją.

Nowe porządki

Spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej był gigantycznym zaskoczeniem zarówno dla kibiców, jak i ekspertów, którzy śledzą Ekstraklasę. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu nawet zakłady bukmacherskie nie wierzyły w taki scenariusz. Ekstraklasa po raz kolejny pokazała jednak swoje oblicze. Wisła Kraków spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej i teraz musi poradzić sobie z problemami.

Na ten moment ciągle nie wiadomo, jaką kadrą będzie dysponował Jerzy Brzęczek. Wszystko wskazuje na to, że były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie na swoim stanowisku w kolejnej kampanii i postara się przywrócić Wisłę Kraków do Ekstraklasy. W mediach jednak ciągle pojawiają się nowe informacje dotyczące odejścia poszczególnych zawodników. Hanousek do Śląska, Poletanović do Zagłębia – nie wiadomo, jaki los będzie czekał innych kluczowych piłkarzy, ale pewne jest to, że Wisła Kraków musi mocno popracować, aby skompletować w miarę szybko skład na kolejny sezon, ponieważ w innym przypadku może się to skończyć katastrofą, a taką byłby brak szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Czy Wisła awansuje do Ekstraklasy? Poznaj moją opinię.

„W tym momencie odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Nadal nie wiadomo, jakim zespołem będzie dysponował Jerzy Brzęczek w najbliższej kampanii. Prawdę mówiąc, z uwagą obserwuję ruchy, które dzieją się przy Reymonta i z każdym kolejnym odejściem mam coraz większe wątpliwości. Wisła Kraków to marka, która z pewnością zainteresuje najlepszych zawodników na poziomie 1. Ligi, jednak strata fundamentów z poprzedniej kampanii może być bolesna w skutkach, dlatego też potrzebna jest tutaj odpowiednia praca zarządu, który nie popisał się w minionym sezonie”.

Więcej lokalnych informacji sportowych!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

art. partnerski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend