Informacje

Spotkanie przy globusie: „Pociągiem przez Chiny – podróż marzeń mojej mamy”

Spotkanie przy globusie w Oświęcimiu: podróżniczka Iwona Marczak opowie o niezwykłej wyprawie pociągiem przez Chiny – pełnej przygód, wzruszeń i humoru. 18 listopada w OCK. Wstęp wolny!

Iwona Marczak będzie gościem Oświęcimskiego Centrum Kultury

18 listopada 2025 roku o godzinie 18:00 w ock oswieicm Centrum Kultury odbędzie się 77. Spotkanie przy globusie. Tym razem gościem będzie Iwona Marczak, autorka bloga Dzień Dobry Świecie i doświadczona podróżniczka, która zabierze publiczność w fascynującą podróż przez Chiny.

– To była podróż, która spełniła marzenie mojej mamy. Organizacyjnie najtrudniejsza w mojej karierze, ale też najpiękniejsza. Ponad dwa tygodnie w Państwie Środka, przejazdy pociągami pędzącymi 350 km/h, góry, rzeki, miasta jak z przyszłości. Były łzy, śmiech i trochę bólu brzucha, ale z całą pewnością nie było nudy! – zapowiada Iwona Marczak.

Podczas spotkania podróżniczka opowie o codziennym życiu w Chinach, o spotkaniach z ludźmi i o tym, jak wygląda kraj kontrastów widziany z perspektywy pociągu. Uczestnicy poznają kulisy wyprawy, w której nie zabrakło emocji, wzruszeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

61 krajów, 6 kontynentów i niekończąca się ciekawość świata

Iwona Marczak zwiedziła już 61 krajów na 6 kontynentach i jak sama mówi, „pracuje nad zwiększaniem tych liczb”. W mediach społecznościowych dzieli się swoimi przygodami z humorem i dystansem, inspirując do odkrywania świata – także tego, który zaczyna się tuż za rogiem.

📍 Miejsce: Oświęcimskie Centrum Kultury
🕕 Data: 18 listopada 2025 r., godz. 18:00
🎟 Wstęp wolny

Spotkanie przy globusie z Iwoną Marczak to doskonała okazja, by w listopadowy wieczór wyruszyć w podróż do Chin – bez biletu, ale z pełnym bagażem emocji i inspiracji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend