Informacje

REGION. Zimowa siatka połączeń z Kraków Airport 2020

W niedzielę 25 października wejdzie w życie zimowy rozkład lotów w Kraków Airport. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z 90 połączeń #PROSTOzKRAKOWA do 65 portów lotniczych. Wśród przewoźników pojawi się nowa linia lotnicza Luxair Luxembourg Airlines, która 30 listopada zainauguruje połączenie do Luksemburga.

  • Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 90 połączeń do 65 portów lotniczych;
  • Luxair Luxembourg Airlines uruchomi połączenie do Luksemburga 2 razy w tygodniu (poniedziałek, piątek);
  • 15 linii lotniczych zaoferuje połączenia #PROSTOzKRAKOWA do 56 miast.

„W ostatnią niedzielę października tradycyjnie wchodzi w życie zimowy rozkład lotów. W tym roku – mimo obecnie panującej pandemii, pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 90 połączeń lotniczych. Wiemy, że dzisiaj planowanie podróży nie jest łatwe, wszyscy – cała branża – dąży do standaryzacji wytycznych, tak aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu”. –  powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Krakowskie lotnisko na bieżąco wdraża aktualizowane przez Radę Ministrów RP wytyczne dotyczące ograniczeń, mające zapewnić zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 oraz dostosowuje się do decyzji innych państw. Obecnie dostęp do terminala pasażerskiego mają wszyscy pasażerowie oraz osoby odprowadzające czy witające, po wcześniejszym poddaniu się pomiarowi temperatury. Obowiązkowe jest zakrywania ust i nosa nie tylko w terminalu, ale także na terenie całej infrastruktury lotniska tj. parkingi oraz drogi prowadzące do terminalu. W lokalach handlowych może znajdować się maks. 5 osób na jedną kasę. Salon Business Lounge Schengen jest dostępny dla pasażerów w godzinach 04:30 – 22:00, a oferta została zlimitowana zgodnie z obowiązującymi zasadami. W terminalu dostępne są punkty do dezynfekcji. Istotne jest więc śledzenie bieżących komunikatów dostępnych np. na stronach: https://www.gov.pl/, https://reopen.europa.eu/.

„Priorytetem dla Kraków Airport było, jest i pozostanie bezpieczeństwo podróżnych. Jako pierwszy port lotniczy w Polsce otrzymaliśmy ACI Airport Health Accreditation. To dowód na to, że nawet w takich sytuacjach jak ogólnoświatowa pandemia COVID-19, Kraków Airport pozostaje w czołówce najlepszych lotnisk świata dbających o najwyższe standardy bezpieczeństwa i zdrowia”. – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

*Załączony informator „Połączenia – Zima 2020” opiera się na najnowszych dostępnych danych dostarczonych przez linie lotnicze (stan na 22.10.2020 r.). To siatka połączeń krakowskiego lotniska uwzgledniająca połączenia regularne do 31 grudnia 2020 r. Kraków Airport dokłada wszelkich starań, aby informacje były aktualne, jednak nie ponosi odpowiedzialności za indywidualne decyzje podejmowane przez przewoźników w zakresie oferowanych połączeń. Prosimy o sprawdzenie aktualnych rozkładów i danych na stronie linii lotniczych.

Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend