Informacje

REGION. Wzrost ruchu pasażerskiego w Kraków Airport

W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 323 288 pasażerów, czyli o 37% mniej w stosunku do  stycznia 2019 roku, ale już o 495%  więcej w stosunku do stycznia 2020 roku.

 Pierwszy miesiąc nowego roku 2022 potwierdza nasze założenia dotyczące odbudowy, a tym samym sukcesywnego wzrostu ruchu pasażerskiego względem 2021 roku.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Pasażerowie chętnie korzystali w styczniu z oferty krakowskiego lotniska, udając się na wypoczynek zimowy zarówno na narty, jak i w poszukiwaniu ciepłych, słonecznych miejsc.”- dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Wydarzenia stycznia 2022

Podsumowanie 2021 i prognoza 2022

W styczniu podsumowaliśmy rok 2021 na konferencji prasowej  i dyskutowaliśmy o  prognozie ruchu pasażerskiego 2022, która oscyluje wokół wartość 5 mln. Gościem specjalnym podsumowania był Luis Felipe de Oliveira, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI World), który w swoim wystąpieniu powiedział, że rok 2022 zapowiada się jeszcze niestabilnie ze względu na nowe fale koronawirusa, jednak cała branża lotnicza i turystyczna podejmować będzie wszelkie działania, by podróż lotnicza była komfortowa i bezpieczna, a zasady sanitarne ujednolicone. Światowy przemysł lotniczy do poziomu z 2019 r. powinien wrócić w 2025 r. – poinformował w Krakowie Luis  Felipe de Oliveira, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych.

Kraków Airport ponownie  w programie Hidden Disabilitetes Sunflower

Kraków Airport w 2020 roku dołączył programu Hidden Disabilities Sunflower, a w 2021 przedłużyliśmy udział w programie na kolejny rok. Projekt ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami ukrytymi takimi jak: niedowidzenie, niedosłuch, zespół Downa, padaczka, cukrzyca, depresja, ataki paniki, alzheimer, demencja, spektrum autyzmu, zaburzenia psychiczne, neurologiczne i wiele innych, których nie możemy zdefiniować „gołym okiem”. Osoby, które na co dzień mierzą się z takimi niepełnosprawnościami, w zależności od rodzaju, mogą potrzebować od osób z otoczenia szczególnej uwagi (mogą niedosłyszeć, niedowidzieć, dostać ataku paniki w tłumie itp.). Program Hidden Disabillites w dyskretny sposób informuje wszystkich dookoła, że osoba która posiada gadżet  z widocznym logiem słonecznika na zielonym tle, może potrzebować indywidualnego podejścia przy kontakcie. Na naszym lotnisku smycze z logiem Hidden Disabilities może pobrać każdy pasażer w punktach informacji lotniskowej.

Kraków Airport jest pierwszym lotniskiem w Polsce, który wprowadził ten program, tym samym dołączyliśmy do szerokiego grona lotnisk (i nie tylko) na całym świecie, gdzie logo Hidden Disabilities jest respektowane, stwarzając tym samym przestrzeń bardziej przyjazną dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana ważności unijnego certyfikatu covidowego

Decyzją Komisji Europejskiej   od 1 lutego 2022 roku zmienia się  ważność unijnego certyfikatu COVID 1 , która zostaje skrócona  do 270 dni, czyli 9 miesięcy po pełnym zaszczepieniu. Dokument  jest elektronicznym dowodem na to, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19, uzyskała negatywny wynik testu lub jest ozdrowieńcem. W Kraków Airport zachęcamy do szczepień przeciw covid 19. Zaszczepienie ułatwia podróżowanie !

Powroty połączeń #PROSTOzKRAKOWA

W lutym do Kraków Airport powrócą między innymi:

Ryanair z połączeniem do egzotycznego i słonecznego Agadiru w Maroko, który cieszył się wielkim powodzeniem wśród pasażerów, Norwegian do Kopenhagi oraz Transavia Paryż – Orly. Od 11 lutego swój powrót na krakowskie lotnisko zapowiada także Jet2.com z połączeniami do czterech angielskich miast: Glasgow, Newcastle, Birmingham i Leeds Bradford.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend