Wideo

Powitanie Lata z Powiatem Oświęcimskim 2024 – wideo relacja

Kilka tysięcy osób bawiło się w sobotę 22 czerwca na koncertowym Powitaniu Lata 2024. Imprezę przed oświęcimskim lodowiskiem zorganizowano z okazji 25-lecia Powiatu Oświęcimskiego. Gwiazdą wieczoru była grupa T.Love z charyzmatycznym Muńkiem Staszczykiem.

Dopisała pogoda, choć jeszcze przed południem nie było to takie oczywiste. Najpierw oklaskiwaliśmy występ grupy Milijon z Oświęcimia grającej w stylistyce rocka alternatywnego. Dla większości obecnych to muzyczne odkrycie.

– Zainspirowany III tomem ,,Dziadów” Adama Mickiewicza nadałem zespołowi nazwę Milijon. Pierwsze zarysy utworów powstały około 2014 roku, ale dopiero po 6 latach przyszedł czas na dokończenie tego, co w duszy grało. Teksty dotykają moich osobistych doświadczeń oraz przemyśleń – przybliża lider zespołu, Wojciech Lach.

Po oświęcimianach na scenę wskoczył zespół NO LOGO z dalekich Sejn, miasteczka na rzeką Marychą w pobliżu granicy z Litwą. Jak mówią o sobie, w ich serca biją w rytmie fal północno-wschodnich jezior, przy których się wychowali.

Zespół wniósł na Koncertowe Powitanie Lata w Oświęcimiu powiew świeżości, tajemnicy, dzikości i… natury. Dziękujemy panom za koloryt, niezapomniane przeżycia muzyczne i… estetyczne, kawał świetnej muzy i inspirujące teksty. Było nam miło gościć was w Oświęcimiu!

Wisienką na torcie był występ legendarnej supergrupy T.Love. Przed ich koncertem głos zabrała wicestarosta Teresa Jankowska. Podziękowała fanom za tak liczne przybycie i życzyła wszystkim dobrej zabawy.

Pod wodzą lidera Muńka Staszczyka panowie zagrali w Oświęcimiu znakomity, żywiołowy i energetyczny koncert. W większości wypełniły go hity, takie jak: „Wychowanie”, „1996”, „Warszawa”, „Chłopaki”, „Bóg”, „Ajrisz”, „Autobusy”, „I Love You”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjąć nasze zaproszenie i wziąć udział w koncertowym Powitaniu Lata 2024. Stworzyliście fantastyczną atmosferę. Szacunek.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend