Informacje, Kultura, Wideo

POWIAT. Wyraz szczególnego uhonorowania za pracę na rzecz Powiatu Oświęcimskiego

Kiedy poznałem Marcina Niedzielę, poznałem i jednocześnie pozyskałem prawdziwego przyjaciela. To był człowiek pełen wielkiej ludzkiej dobroci, ciepły, pokorny, miły, wierny przyjaciel. I takim Go zapamiętam. Kiedy odszedł od nas, po czasie żałoby zastanawialiśmy się z moimi współpracownikami, w jaki sposób Marcina można godnie uczcić. Wtedy zrodził się pomysł ustanowienia Nagrody Starosty Oświęcimskiego, której postanowiliśmy nadać imię „Oświęcimskiego Marcina”, żeby podkreślić związki Marcina z Powiatem Oświęcimskim – powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Za każdym razem będzie to przypomnienie sylwetki męża i takiej idei, którą popierał, idei koncyliacyjnej, rozmów, równości, dążenia do łączenia, a nie podziału – wyznała wdowa po śp. Marcina Niedzieli, posłanka Dorota Niedziela.

Przy całym wielkim wymiarze, który reprezentował, był niezwykle skromną osobą, tak jak osoba dzisiejszego laureata, Tadeusza Dziędziela – podkreślił Kazimierz Homa, przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Tadeusz Dziędziel, wieloletni prezes Fabryki Maszyn i Urządzeń „OMAG” w Brzezince (Gm. Oświęcim) został pierwszym laureatem Nagrody Starosty Oświęcimskiego „Oświęcimski Marcin”.

Wręczenie statuetki przez starostę Andrzeja Skrzypińskiego i wdowę po śp. Marcinie Niedzieli posłankę Dorotę Niedzielę odbyło się 7 listopada w auli św. Wawrzyńca w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu.

Nagroda jest wyrazem szczególnego uhonorowania za pracę na rzecz Powiatu Oświęcimskiego. Została ustanowiona uchwałą Rady Powiatu w Oświęcimiu na cześć i ku pamięci Marcina Niedzieli – Starosty Oświęcimskiego w latach 2018-2021, zmarłego po długiej i ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 56 lat.

Kapituła Nagrody Starosty Oświęcimskiego „Oświęcimski Marcin”, w skład której weszli: Kazimierz Homa – przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu, Leszek Szuster – przewodniczący Komisji Prawa, Porządku Publicznego i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Oświęcimiu oraz członkowie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu – starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, etatowa członkini zarządu Teresa Jankowska, na posiedzeniu w dn. 25 października br. jednogłośnie podjęła decyzję o przyznaniu Nagrody Tadeuszowi Dziędzielowi.

Inicjatorem uhonorowania Tadeusza Dziędziela był starosta Andrzej Skrzypiński, który wygłosił laudację na cześć nagrodzonego.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend