Informacje

POWIAT. W domu amunicja, a we krwi amfetamina

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 38 – latka, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca  wpadł na przekroczeniu prędkości, a odpowie za posiadanie narkotyków oraz posiadanie amunicji bez zezwolenia.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie  w ruchu drogowym  doszło w ubiegły piątek (13.11.2020)  na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż po 18.00 w Nowej Wsi policjanci  zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Fiat. Miernik prędkości wskazał 83km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu dostrzegli, że 38 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera  wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie sześć woreczków foliowych z amfetaminą. Z kolei podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili amunicję. 38 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych materiałów postawiony mu został zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków.  Po przeprowadzeniu badania zabezpieczonych nabojów  przez biegłego z zakresu broni i amunicji będzie możliwe postawienie 38 – latkowi zarzutu posiadania amunicji bez zezwolenia.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie amunicji bez zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend