Informacje, Kultura

POWIAT. Uroczysta gala „Kreatywni 2021”

W czwartek w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Przeglądu Artystycznego “Kreatywni 2021”. W wydarzeniu udział wziął wicestarosta Paweł Kobielusz oraz członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, a nagrody ufundował Powiat Oświęcimski.

W swoim przemówieniu wicestarosta Paweł Kobielusz podkreślił jak istotne jest docenianie młodych, uzdolnionych ludzi i zaznaczył jak ważną rolę pełni Przegląd Artystyczny “Kreatywni 2021”. Pogratulował wszystkim laureatom, życząc samych sukcesów w życiu osobistym i.. artystycznym.

Ostatnie dwa lata dla wszystkich z nas, w szczególności dla dzieci i młodzieży okazały się niezwykle trudne. Zostaliśmy zamknięci, odizolowani od społeczeństwa, wśród którego spędzaliśmy mnóstwo czasu. Które nas motywowało do rozwoju, dzięki któremu tworzyły się przyjaźnie. W roku 2020 Gala KREATYWNI 2020 nie mogła się odbyć. Ale aby uhonorować osoby, które zostały wówczas zauważone i nagrodzone, powstał film. – powiedziała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu Alina Kwarciak

Tradycją Przeglądu Kreatywni był koncert jego laureatów. W biążacym roku jego organizacja okazała się prawie niemożliwa. Młodzież wróciła do szkół na dwa tygodnie przed galą, maturzyści w ogóle już do szkoły nie wrócili. Dlatego organizatorzy wydarzenia postanowili w tym roku podziękować młodzieży występem. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać utalentowanych muzyków – Marty Świątek-Staniendy oraz Pawła Stępnia.

Po występie przyszedł czas na wręczenie nagród: dla wolontariusza roku oraz tych, którzy dzięki wiedzy i osiągnięciom naukowym zyskali tytuł naukowca roku w każdej z powiatowych szkół. Następnie uhonorowano koordynatorów, laureatów i wyróżnionych Powiatowego Przeglądu Artystycznego “Kreatywni 2021” – nagrody wręczyli wicestarosta Paweł Kobielusz, członkini Zarządu Powiatu Teresa Jankowska oraz wicedyrektor MDK Janusz Majcherek.

Warto wspomnieć o występach: uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu oraz laureatów – muzyków i tancerzy, które uświetniły całe wydarzenie.

Fot. WR / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend