Informacje

POWIAT. Schudnij na wiosnę! Akcja profilaktyki rusza pełną parą!

Akcja profilaktyki rusza z pełną parą! Zapisz się już dziś na bezpłatną konsultację dietetyczną wraz z badaniem.

Gdy na wiosnę temperatura za oknem robi się coraz wyższa, zrzucamy z siebie zbędną warstwę ubrań, odkrywamy ciało. Nie dla każdego z nas jest to miły moment. Czasami o jedynej rzeczy o której marzymy jest zakrycie zbędnym kilogramów. Na plaży czujemy się skrępowani, wakacje stają się stresujące. Warto w tym momencie pomyśleć już o tych niedogodnościach wcześniej i zadbać o komfort w letnie dni. Zima to najlepszy czas na odchudzanie aby na wiosnę czuć się komfortowo we własnym ciele.

Jak uchronić się przed konsekwencjami otyłości i innymi chorobami dietozależynymi?

Najważniejsze jest to aby się regularnie badać. Profilaktyka to podstawa. W tym celu wykonujemy badanie bioimedacji elektrycznej czyli przewodnictwa elektrycznego. Badanie jest proste i całkowicie bezbolesne. Dzięki niemu możemy ustalić jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wody, mięśni, minerałów, jaka jest masa kostna. Możemy dzięki niemu też oznaczyć stopień wydolności metabolicznej, liczbę kalorii, którą powinniśmy spożywać w ciągu dnia itp. Takie badanie warto wykonywać raz do roku.

Dlaczego diety cud nie działają? Jaka jest skuteczna metoda na schudnięcie?

Otyłość jest chorobą, która przyjmuje rozmiary epidemii. Pomimo tak wielkiego problemu wiele osób wciąż nie wie jak powinno się ją leczyć. Znanych jest nam tysiące diet cud, wspaniałe środki redukujące masę ciała wypełniacze żołądka, restrykcyjne ograniczenia. Dziś już wiemy, że te wszystkie triki są nie skutecznie. Otyłość ma się bowiem w głowie nie na brzuchu! Skuteczna redukcja masy ciała, nadwagi lub nawet  patologicznej otyłości polega przede wszystkim na dobrej współpracy specjalisty dietetyka i pacjenta. Osoba, która jest otyła, musi zrozumieć, że nie poradzi sobie z swoją chorobą sama. Skuteczne leczenie otyłości polega na wprowadzaniu konstruktywnych zmian w funkcjonowaniu pacjenta, zwiększeniu wpływu nad samym sobą i procesem odchudzania. Wymaga ona pracy nad negatywnymi przekonaniami pacjenta dotyczącymi jego otyłości. Poszerzenie samoświadomości wpływa na właściwą zmianę nawyków żywieniowych. Jednym słowem motywacja! Dlatego w Palecie Diet wdrożyliśmy psychodietetykę. Moi pacjenci dzięki nim zrzucili już razem kilka ton kilogramów, zmieniając swój wygląd zdrowie i samopoczucie na lepsze. Kto z nas nie lubi słodkich przekąsek? Każdy! Dlatego ważne jest to aby mieć ludzkie podejście do pacjenta. Najważniejsze jest racjonalne odchudzanie, zdrowy styl życia nie diety cud. Nie odkładaj kilogramów na potem, działaj już dziś racjonalnie!

Zapraszamy do Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet w Oświęcimiu na bezpłatne badania profilaktyczne dla wszystkich mieszkańców. Liczba miejsc ograniczona! Terminy wizyt ustalane są indywidualnie, telefonicznie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin.

Paleta Diet Centrum Leczenia Otyłości
Ul. Dąbrowskiego 4 Oświęcim
Tel.: 690 442 833

www.paletadiet.pl

https://www.facebook.com/paletadietdietetyk

 

art. sponsorowany

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend