Informacje

POWIAT. Oddział dziecięcy w oświęcimskim szpitalu zostanie wyremontowany

Najpóźniej w lipcu br. ma ruszyć przebudowa oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowy w Oświęcimiu. Potrwa około pół roku. Mali pacjenci i ich rodzice zyskają komfortowe warunki. Powiększy się też powierzchnia oddziału.

Ostatni, kompleksowy remont oddział dziecięcy przeszedł w… 2003 r. Stosowną umowę na przebudowę oddziału (kosztorys opiewa na 4,5 mln zł) podpisali dziś Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, 𝐰𝐢𝐜𝐞𝐬𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚 Paweł Kobielusz i 𝐝𝐲𝐫𝐞𝐤𝐭𝐨𝐫 𝐥𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐜𝐲 𝐄𝐝𝐰𝐚𝐫𝐝 𝐏𝐢𝐞𝐜𝐡𝐮𝐥𝐞𝐤. Obecni byli także członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska i 𝐨𝐫𝐝𝐲𝐧𝐚𝐭𝐨𝐫𝐤𝐚 𝐨𝐝𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐮 𝐝𝐫 𝐧. 𝐦𝐞𝐝. 𝐁𝐨𝐳̇𝐞𝐧𝐚 𝐔𝐛𝐢𝐤-𝐖𝐫𝐨́𝐛𝐞𝐥. 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭 𝐝𝐨𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐮𝐣𝐞 𝐢𝐧𝐰𝐞𝐬𝐭𝐲𝐜𝐣𝐞̨ 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐨𝐧𝐚̨ 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐬𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥 𝐰 𝐤𝐰𝐨𝐜𝐢𝐞 𝟏,𝟐𝟓 𝐦𝐥𝐧 𝐳ł.

Oddział dziecięcy posiada 30 łóżek z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Obecnie nie wszystkie sale chorych posiadają instalację gazów medycznych. W salach nie jest zapewniony dostęp do łóżka pacjenta z trzech stron, brakuje miejsca na rozkładane fotele dla rodziców. Pokoje łóżkowe nie posiadają węzłów sanitarnych, łazienki dla pacjentów są wspólne na korytarzu.

To się zmieni po przebudowie. Wszystkie pokoje zostaną wyposażone w łazienki i sanitariaty. Będzie możliwa obserwacja pacjentów poprzez system monitoringu wizyjnego z funkcją autostartu. W pokojach łóżkowych przewidziano rozkładane fotele umożliwiające pobyt rodzica/opiekuna dziecka. Ponadto z myślą o rodzicach/opiekunach zostaną wydzielone: kuchnia, szatnia i sanitariat z łazienką. Pomieszczenia zyskają klimatyzację.

Po przebudowie oddział zyska dodatkowe 112 m kw. Będzie to możliwie dzięki wykorzystaniu byłych gabinetów USG pracowni diagnostyki obrazowej. W tej części zostanie wykonany gabinet EKG/USG/EEG, dyżurka lekarska, gabinet ordynatora, pokój pielęgniarski oddziałowej, sekretariat, pomieszczenie magazynowe.

Na czas remontu mali pacjenci zostaną umieszczeni na innym oddziale szpitalnym w Oświęcimiu.

wizualizacje: zasoby ZOZ Oświęcim.
Źródło: Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend