Informacje

POWIAT. Nowe dwa motocykle dla oświęcimskiej drogówki

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu otrzymała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dwa nowe policyjne motocykle marki BMW.  To dwa z dziewięciu motocykli, które we wrześniu  2022 trafiły do małopolskiej Policji. Będą one wykorzystywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na drogach powiatu oświęcimskiego.

Jednoślady to motocykle BMW R 1250 RT zasilane dwucylindrowymi silnikami typu bokser o pojemności 1254 cm3 o mocy 136 koni mechanicznych. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer w którym znajduje się radiostacja. Motocykle posiadają sygnały uprzywilejowania w postaci świateł LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego. W wyposażeniu znajdziemy wiele elementów poprawiających bezpieczeństwo służby policjanta tak jak elektrycznie regulowana przednia szyba. Motocykle mają nowe policyjne barwy, a dokładnie zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych. Wartość jednego motocykla to 127 500 złotych.

Motocykl jest niezwykle przydatnym środkiem transportu dla policjantów ruchu drogowego szczególnie wtedy gdy dojdzie do zdarzenia drogowego lub zaistnieją inne okoliczności w których niezbędne jest jak najszybsze dotarcie na miejsce. Motocykle z całą pewnością doskonale sprawdzą się również podczas dyscyplinowania piratów drogowych.

Zakup motocykli zrealizowany był przez Komendę Główną Policji ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend