Wideo

POWIAT. Nowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu rośnie w oczach

Rozpoczął się II etap budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Od września br. pachnące nowością, funkcjonalne wnętrza zapełnią się pierwszymi uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu na osiedlu Zasole przeniosą się ze starego budynku w centrum miasta.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym starosta Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz podsumowali pierwszy etap tej wielomilionowej inwestycji i zdradzili plany dotyczące kolejnych etapów rozbudowy SOSW. W opinii Zarządu Powiatu w Oświęcimiu po oddaniu całości do użytku będzie to jedna z najlepszych tego rodzaju placówek w kraju.

Przy okazji, uprzedzając Państwa pytania, wyjaśniamy że część elewacji budynku w kolorze nasuwającym skojarzenie z rdzą to okładziny z tzw. Cortenu. Ten materiał pozwala docelowo uzyskać atrakcyjny efekt rdzawej, stonowanej patyny. Dzięki swoim cechom użytkowym, ogranicza do minimum późniejszą konieczność wykonywania kosztownych zabiegów konserwacyjnych i prac wysokościowych.

art. zlecony / powiat oświęcismki

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend