Informacje, Kultura, Wideo

POWIAT. Nagrody Zarządu Powiatu w Oświęcimiu w kat. kultury i sport

Wzruszające słowa i rzęsiste oklaski dla nagrodzonych wybrzmiały na Powiatowej Gali Kultury i Sportu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Podczas wydarzenia włodarze Powiatu Oświęcimskiego – wicestarosta Paweł Kobielusz i członkowie zarządu powiatu – Teresa Jankowska, Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak wręczyli Nagrody Zarządu Powiatu w Oświęcimiu osobom i organizacjom w dziedzinie kultury i sportu. Uhonorowano też kluby sportowe, stowarzyszenia i fundacje w konkursach „Kalejdoskop Inicjatyw” i „Najlepszy projekt materiału promocyjnego”.

Uroczystość, która odbyła się w sobotę 23 września uświetnił występ cheerleaderek „Shake” działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu, Zespołu „Grojczanie”, Chóru „Wrzos”, Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Iskierki”, Zespołu Folklorystycznego „Iskierkowa Familia”.

Po części oficjalnej, na scenie obok OCK wystąpił jeden z laureatów, Krzywa Alternatywa. Obecny od wielu lat na scenie lokalnej i ogólnopolskiej zespół znany jest również z zaangażowania w działalność charytatywną. Lider zespołu, Piotr „Pietia” Sikora pospieszył z dobrą informacją dla fanów grupy. Wiosną przyszłego roku ukaże się nowy album kapeli, którego wydanie współfinansuje Powiat Oświęcimski.

– Sztuka to opowieść, to improwizacja, to również wezwanie nas do refleksji. I za to państwu bardzo dziękuję – powiedziała w imieniu władz Powiatu Teresa Jankowska zwracając się do laureatów Nagrody Zarządu Powiatu w Oświęcimiu w kategorii KULTURA.

– Często bywamy w poszczególnych gminach naszego powiatu i widzimy, jak tam się dobrze rozwija działalność kulturalna. Życzę państwu, by wasza twórczość i działalność budowała lokalne społeczności. Doceńmy to, że żyjemy w wolności. Trzeba o nią walczyć i o nią dbać. Kultura ma prawo głosu, pielęgnujmy swoje tradycje – dodała członkini zarządu powiatu.

Nagrody Zarządu Powiatu w Oświęcimiu w kategorii KULTURA otrzymali:
Chór „Wrzos”
Zespół „Grojczanie”
Krzywa Alternatywa
Zenobia Wełna.

– Takie chwile jak dziś są bardzo miłe dla nagrodzonych sportowców czy trenerów. Należy jednak pamiętać że do takich chwil dochodzi się poprzez ciężką, żmudną pracę, wyrzeczeniami, gdy trzeba pogodzić naukę ze sportem, to często rozłąka z najbliższymi. A my często jako kibice widzimy tylko efekt finalny, puchar, medal i uśmiech. Proszę o wielkie brawa dla uhonorowanych Nagrodami Zarządu Powiatu sportowców i trenerów – zaapelował wicestarosta Paweł Kobielusz życząc laureatom kolejnych sportowych sukcesów i spełnienia marzeń.

Nagrody Zarządu Powiatu w Oświęcimiu w kategorii SPORT otrzymali:
Jan Bulkiewicz – trener Ludowego Klubu Sportowego „Brzezina” Osiek
Ewa Lofek – trenerka uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Unia” w Oświęcimiu
Sławomir Miłoń – zawodnik Stowarzyszenia Crossmintona „Speed Club Brzeszcze”.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu w Oświęcimiu na scenie OCK uhonorowali i złożyli gratulacje 52 tegorocznym stypendystom z 11 klubów sportowych z terenu naszego powiatu, którzy za wysokie osiągnięcia sportowe z ubiegłego roku, w tym roku otrzymali stypendia. Stypendyści reprezentują następujące kluby:

Międzyszkolny Klub Sportowy Tempo Kęty
Uczniowski Klub Sportowy Sokół Zator
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Oddział Oświęcim
Stowarzyszenie Crossmintona Speed Club Brzeszcze
Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim w Oświęcimiu
Oświęcimski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki w Oświęcimiu
Uczniowski Klub Łyżwiarstwa Figurowego Unia w Oświęcimiu
Uczniowski Klub Pływacki Unia w Oświęcimiu
Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki
Klub Oyama Karate – Brzeszcze
Ludowy Klub Sportowy BRZEZINA Osiek.

– Na terenie naszego powiatu mamy około 400 organizacji pozarządowych. Doceniamy ich aktywność i zaangażowanie w życie lokalnych społeczności. Dostrzegają to, że drugi człowiek jest ważny. Inicjują ważne i potrzebne przedsięwzięcia. Ogromny ukłon także w stronę gminnych włodarzy, którzy wspierają funkcjonowanie tych podmiotów – powiedziała Teresa Jankowska.

Nagrodzeni zostali także laureaci w konkursach „Kalejdoskop inicjatyw” i „Najlepszy projekt materiału promocyjnego”:

Ludowy Klub Sportowy „Poręba” w Porębie Wielkiej
Ludowy Klub Sportowy „Zgoda” w Malcu
Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk”
Stowarzyszenie „Zaangażowane”
Stowarzyszenie „BRZOST”
Stowarzyszenie „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych w Oświęcimiu
Fundacja „Gotowi do działania”
Stowarzyszenie „Pozytywni”.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend