Informacje

POWIAT. Na koniec wakacji stracili prawo jazdy

W ostatni wakacyjny weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego, mając na względzie wzmożonych ruch związany z powrotami z letniego wypoczynku. W trakcie nadzoru nad ruchem drogowym mundurowi przerwali rajd kierującemu z cofniętymi uprawnieniami do kierowania oraz ośmiu piratom drogowym.

28 sierpnia 2020 policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 16.30 w Witkowicach na ulicy Kanada zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki VW Transporter, którego kierowca jechał z prędkością 108km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 42 – letni mieszkaniec Makowa Podhalańskiego.

29 sierpnia o godzinie 12.30 w Zasolu na ulicy Kostka Jagiełły policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW za którego kierownicą siedział 20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

O godzinie 13.20 w Piotrowicach na ulicy Andrychowskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 26 – letni mieszkaniec Żyrardowa, który kierując samochodem marki Renault jechał z prędkością 103km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

O godzinie 15.00 w Witkowicach na ulicy Beskidzkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27 – latka również z gminy Oświęcim, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 114 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość, aż o 64 km/h.

O godzinie 16.00 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej do kontroli drogowej został zatrzymany 18 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który kierując samochodem marki Volvo jechał z prędkością 101km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

O godzinie 16.30 w Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 54 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który kierując samochodem marki Opel Astra jechał z prędkością 105km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

O godzinie 18.00 w Kętach na ulicy Kościuszki do kontroli drogowej został zatrzymany 24 – letni mieszkaniec Chełma Śląskiego, który kierując samochodem marki Opel Astra jechał z prędkością 106km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

O godzinie 18.30 w Kętach na ulicy Kościuszki do kontroli drogowej został zatrzymany 53 – letni mieszkaniec Kęt, który kierując samochodem marki BMW jechał z prędkością 107km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

O godzinie 22.15 w Oświęcimiu na ulicy Jagiełły do kontroli drogowej został zatrzymany 35 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który, który na motocyklu marki Suzuki jechał z prędkością 108km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące. Z kolei kierowcy, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend