Informacje

POWIAT. „Boże Narodzenie 2019” oraz „Sylwester 2019”

Przez cały okres przedświąteczny, świąteczny oraz noworoczny, policjanci powiatu oświęcimskiego, będą prowadzić wzmożone działania prewencyjne, związane z ograniczeniem liczby zdarzeń kryminalnych i zdarzeń drogowych w ramach akcji pn. „Boże Narodzenie 2019” oraz „Sylwester 2019”.

Policjanci prewencji patrolują  rejony osiedli, podległych miejscowości, a także rejony targowisk i centrów handlowych, aby przeciwdziałać ewentualnym próbom kradzieży czy oszustw.

Funkcjonariusze  przypominają, aby ustrzec się przed kradzieżą,  należy zachować ostrożność podczas robienia zakupów, czy korzystania z komunikacji miejskiej. Nasze roztargnienie i przedświąteczny pośpiech mogą wykorzystać złodzieje.  Pamiętajmy o zamknięciu torebek na zamek i trzymaniu ich blisko ciała. Nie zawieszajmy plecaka, torebki czy saszetki na wózku zakupowym. Jeżeli z jakiegoś powodu musimy już to zrobić, nie zostawiajmy wózka bez opieki. Będąc przy kasie sklepowej nie pokazujmy zawartości portfela . Jeśli posiadamy przy sobie większą gotówkę należy ją schować ją w różnych przegródkach.

W okresie świątecznym,  często opuszczamy nasze domy, aby spotkać się z rodziną. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania czy domu.  Do osób pozostających w miejscach zamieszkania  apelujemy o zwracanie uwagi na osoby obce znajdujące się na klatce schodowej czy znajdującej się na posesji sąsiada. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się pod numer alarmowy 112.

W okresie świąteczno-noworocznym  na drogach również zostaną wzmożone patrole. Policjanci w ten sposób będą dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i   stanowczo reagować na popełniane wykroczenia,  szczególne te najbardziej niebezpieczne jakimi są: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie itp.

W związku z powyższym policjanci  apelują, aby pomimo przedświątecznego pośpiechu zachować ostrożność za kierownicą, a także zwracać baczną uwagę na pieszych, którym należy umożliwiać bezpieczne pokonanie przejścia. Z kolei do pieszych apelują o zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez ulicę oraz zakładanie elementów odblaskowych podczas poruszania się drogą.

Pamiętajmy, że  nasze bezpieczeństwo w największym stopniu zależy od nas samych. Będąc ostrożnymi i rozważnymi z pewnością spędzimy spokojne i pięknie Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend