Informacje

OŚWIĘCIM. Zmarła Stanisława Maciborek, matematyczka z Konara

Głęboko poruszyła całą naszą społeczność I Liceum im. ks. St. Konarskiego wiadomość o śmierci 8 listopada br. nieodżałowanej Pani Profesor Stanisławy Maciborek. Msza święta żałobna odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 listopada o godz. 11.30 w kościele pw. św. Maksymiliana w Oświęcimiu, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na cmentarz parafialny.

Z naszą szkołą związała się od 1964 r. – wcześniej pracowała w szkołach podstawowych w Jawiszowicach i Oświęcimiu. Jako nauczycielka matematyki w Liceum szybko zyskała sobie miano pedagoga i wychowawcy wybitnego. We wspomnieniach swoich wychowanków zachowała się jako nauczycielka wymagająca i sprawiedliwa, zawsze perfekcyjnie do lekcji przygotowana i mająca rzadki dar jasnego objaśniania nawet największych matematycznych zawiłości.

Jako wychowawczyni wielu pokoleń wdzięcznych absolwentów zapisała się w ich pamięci jako niekwestionowany autorytet, człowiek prawy, wyrozumiały, choć, gdy była taka potrzeba – surowy, ale o wielkiej dobroci, umiejący pochylić się z nieomal matczyną troską nad problemami swych podopiecznych. Przez wiele lat jako opiekunka samorządu uczniowskiego i szkolnego sklepiku, uczyła ich z sukcesem odpowiedzialności i umiejętnej współpracy w zespole.

Dla swych koleżanek i kolegów zawsze otwarta, serdeczna, gotowa w każdej chwili przyjść z pomocą. Szczególnie wiele do zawdzięczenia mieli jej nauczyciele, którzy rozpoczynali pracę w naszym Liceum – stawała się dla nich nie tylko mentorem, ale wiernym przyjacielem. Dla wielu stanowiła też wzór kochającej matki, która po śmierci męża sama wychowywała swych trzech synów, a później czułej babci, opiekującej się z oddaniem swymi wnukami.

Dziś zapewne powiększa swoją osobą największe grono pedagogiczne w innym wymiarze i z uśmiechem i serdeczną troską patrzy na nas, jak robiła to zawsze…
Pani Profesor, dziękujemy Bogu za dar spotkania z Panią i zapewniamy, że w naszych sercach zawsze pielęgnować będziemy wdzięczną o Pani pamięć!

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend