Informacje

OŚWIĘCIM. Zerwali kwiaty dla kobiety, zostali ukarani

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli rabatę kwiatową przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Chuligani wpadli dzięki prawidłowej reakcji mieszkańca na karygodne zachowanie wandali.

Dziś (11.08.2202) tuż przed godziną 5 anonimowy mieszkaniec Oświęcimia powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o dwóch nietrzeźwych mężczyznach, którzy wyrywają kwiaty z rabaty znajdującej się przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Na miejsce natychmiast został wysłany jeden z patroli.

Policjanci szybko zlokalizowali miejsce działalności chuliganów po leżących na chodniku zniszczonych kwiatach oraz rozsypanej  ziemi. Idąc za tym śladem za jednym z budynków odnaleźli dwóch mężczyzn pobrudzonych ziemią z bukietami w rękach.   Okazało się, że są to 47 – letni mieszkaniec Oświęcimia oraz 38 – letni mieszkaniec Chełmka. Jak stwierdzili mężczyźni kwiaty zerwali dla swojej znajomej ponieważ kwiaciarnie były zamknięte.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyzn o popełnionym wykroczeniu naruszenia przepisów porządkowych, za co wniosek o ich ukaranie zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie oraz czujność zasługuje anonimowy mieszkaniec Oświęcimia. Widząc dewastację mienia publicznego natychmiast powiadomił służby. Dzięki jego prawidłowej postawie sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Widzisz? Reaguj.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend