Informacje

OŚWIĘCIM. WOŚP zebrał prawie 165 tys. zł

12 stycznia 2020 roku po raz dwudziesty ósmy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem finału był „Wiatr w żagle”. Zebrane środki posłużą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Oświęcimski sztab nr 146 w Oświęcimskim Centrum Kultury zebrał 164.267,54 zł (kwota deklarowana do banku).

Dzięki wsparciu wspaniałych serc Oświęcimian udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy zebraliśmy 140.019,53.

Dziękujemy wolontariuszom kwestującym i nauczycielom, wolontariuszom pomagającym w sztabie, sponsorom, wspierającym, darczyńcom i wszystkim ludziom dobrej woli za udział w finale i pomoc w jego zorganizowaniu.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 galeria

Podczas finału w oświęcimskim sztabie – na ulicach Oświęcimia i Gminy Oświęcim (Brzezinka, Grojec, Harmęże, Poręba Wielka, Rajsko) – kwestowało ponad 160 wolontariuszy. Będą to uczniowie Szkół Podstawowych nr 2, 4, 7, 8, 9 i 11 w Oświęcimiu, Szkół Podstawowych w Grojcu, Porębie Wielkiej i Rajsku, Powiatowych Zespołów nr 1, 2, 4 i Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu oraz wolontariusze indywidualni.

W holu Oświęcimskiego Centrum Kultury od godzin porannych działał sklepik WOŚP-u, w którym można było nabyć wiele przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców (Miasto Oświęcim, Grażyna – sklep z zegarkami i biżuterią srebrną, Sklep Lotos, Sklepy Plusik, Sklep El-Ka, Sklep Motoryzacyjny AutoNomia, Hurtownia Agena, Hurtownia PZGS, Hurtownia Feliks, Księgarnia Menuet, Sklep papierniczy Zaczarowany ołówek, Salon Kosmetyczny Kraina Piękności Joanna, Sklep Motoryzacyjny AutoNomia, Kawiarnia-Pizzeria Poziomka) oraz losy, które wzięły udział w losowaniu wielu nagród: orkiestrowego tortu od Cukierni Kołaczka, orkiestrowego tortu od Cukierni Kristof, szynki z firmy Hat-Pol Grzegorza Hatłasa w Babicach, zaproszeń i voucherów do: Hotelu Galicja Wellness & SPA, Hotelu Dąbrowski, Fitness Club 24, Fitness Club GymForYou, Gabinetu Terapii Naturalnych AgaMed, Centrum Rehabilitacji Medycznej Vitamed, , Salonu Kosmetyczno-Fryzjerskiego Harmonia Piękna, Salonu Kosmetyczno-Fryzjerskiego Mc Hair, Salonu Kosmetycznego Madame Diana, Studia Urody Glamour, Restauracji La Rossa, Restauracji Portobello, Restauracji Taormina, Chaty na Zaborskiej, Tawerny Villa Toscana, Rapsodii Cafe, Restauracji-Pizzerii Mamma Mia, Stone Cafe Bar & Restaurant, Capri Pizza Bistro & Cafe, Take a Break Coffe, Moja Miłość – lody rzemieślnicze oraz upominków od Studia Urody Równiccy.

W holu działała również kawiarenka, w której można było kupić piernikowe serca, napić się kawy i herbaty oraz zjeść słodkie domowe wypieki przygotowane przez Dzienny Dom Pomocy, Restaurację Meksykańska, Cukiernię Kołaczek, Piekarnię Piskorek, Cukiernię-Piekarnię Ptyś, Piekarnię-Cukiernię Tyran, Cukiernię-Piekarnię AWA, Piekarnię Kristrof, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników Oświęcimskiego Centrum Kultury i ich przyjaciół. Cukiernie zadbały również o wolontariuszy przekazując dla nich drożdżówki.

Dzieci mogły fantazyjnie pomalować twarz oraz spróbować swojego szczęścia w kole fortuny, w którym można było wykręcić wiele różnych upominków przekazanych przez darczyńców do sklepiku.

Orkiestrze towarzyszyła Fotobudka FotoZiombek.pl zapewniająca niepowtarzalne finałowe zdjęcia oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, które uczyło udzielania pierwszej pomocy.

Przez finałowy dzień w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywały się akcje: „Wiatr w żagle”, „Serce dla Wielkiej Orkiestry”, „Mierzymy wysoko”, „Marzenia do spełnienia”, „Dzieci dzieciom”.

Podczas finału odbyły się trzy koncerty międzypokoleniowe, w których wzięli udział: słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury skupieni w Kabarecie „Czarna Rękawiczka”, zespole wokalnym „Ballada” i formacji tanecznej „Pretty Woman”, uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych w Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole, młodzież z formacji tanecznych „Elita Lejdis” i „Contra” z Oświęcimskiego Centrum Kultury, dzieci ze Studia Baletowego „Classica” oraz zespół „Snow” i Dziki z Tadkiem Liszewskim.

Podczas koncertów oraz w przerwach pomiędzy nimi prowadzone były licytacje gadżetów orkiestrowych.

O godzinie 20:00, jak w całej Polsce, zaświeciło „Światełko do nieba” – pokaz pirotechniczny przygotowany przez firmę „Surex” z Bielska-Białej był wspaniałym orkiestrowym akcentem kończącym oświęcimski finał. Światełko wparli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, którzy uczestniczyli w podsumowaniu finału wieloma wozami bojowymi wysyłającymi w niebo świetlne sygnały błyskowe.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz strażnicy miejscy Komendy Straży Miejskiej w Oświęcimiu, a uczestników finału i koncertów Agencja Ochrony Fox Security.

Maszynę do liczenia bilonu użyczył dla sztabu Bank Spółdzielczy w Zatorze.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 galeria

sponsorzy finału:
Plantpol Zaborze, Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Składowisko Odpadów Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zakład Usług Komunalnych

OCK

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend