Informacje

OŚWIĘCIM. Utrata uprawnień i przekroczenie prędkości

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 30 – letniego mieszkańca  województwa podlaskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Uwagę policjantów zwrócił przekraczając dozwoloną przepisami prędkość.

W niedzielę 6 lutego wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 44 w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 18 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki BMW, który na ulicy Chemików w miejscu  w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h jechał o 38 km/h więcej.

Podczas kontroli okazało się, że kierujący samochodem 30 – letni mieszkaniec województwa podlaskiego oprócz  wykroczenia dopuścił się również przestępstwa drogowego. Z bazy danych wynikało, że w 2020 roku kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem 24 punktów karnych, natomiast w 2021 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości na sprawcę wykroczenia został nałożony mandat oraz punkty karne, natomiast za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend