Informacje

OŚWIĘCIM. Spał na przystanku ze skradzionym rowerem

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podjęli interwencję wobec rowerzysty, który zasnął w wiacie przystankowej. Mundurowi nie sądzili jednak, że ratując mężczyznę przed wychłodzeniem odnajdą skradziony rower.

W ubiegłą sobotę (22.01.2022) tuż po godzinie 20.00 policjanci podczas patrolu na ulicy Chemików w Oświęcimiu w jednej z wiat przystankowych zauważyli śpiącego młodego mężczyznę obok którego stał rower. Mundurowi chcąc sprawdzić czy rowerzysta nie potrzebuje pomocy natychmiast zatrzymali radiowóz i podeszli do śpiącego. W trakcie rozmowy okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Nastolatek wyjaśnił, że wracając od znajomych mieszkających w jednej z podoświęcimskich miejscowości zmęczył się więc usiadł na ławce przystankowej, aby chwilę odpocząć. Następnie mundurowi zapytali 19 – latka o stojący obok niego rower. Ku ich zdziwieniu chłopak odparł, że rower nie jest jego własnością. Po sprawdzeniu numerów jednośladu okazało się, że pochodził on z kradzieży do której doszło kilka godzin wcześniej na terenie Osiedla Chemików w Oświęcimiu. W związku z powyższym rower został zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielowi.

Wobec 19 – latka policjanci z Zespołu Wykroczeń wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem dokonania kradzieży jednośladu.

Za kradzież mienia grozi kara aresztu, ograniczenie wolności albo kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend