Informacje

OŚWIĘCIM. Policyjna akcja „Znicz 2023” wystartuje od 31 października

Od wtorku (31.10) do czwartku (2.11) policjanci przeprowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa, w ramach akcji prewencyjnej pn. „Znicz 2023”.  Pamiętajmy jednak, że dużo zależy od samych użytkowników dróg i ich bezpiecznej rozsądnej i kulturalnej jazdy.

W związku z dniem Wszystkich Świętych w najbliższych dnia nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast. W przypadku dużych utrudnień ruchem będą kierować policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wtedy w pierwszej kolejności należy się stosować do ich poleceń.

Pamiętajmy, że organizacja ruchu wokół cmentarzy zostanie zmieniona, więc w tych miejscach kierowcy szczególnie powinni zwracać uwagę na oznakowanie.   Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd  z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotne jest, aby utrzymywać odpowiedni  odstęp miedzy pojazdami. Ważne jest, aby  po zaparkowaniu pojazdu nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Przypominamy, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione lub w których  będą utrudniały ruch lub będą zagrażały  bezpieczeństwu zostaną usunięte na koszt właściciela.

Pamiętajmy również, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie.

Do pieszych apelujemy, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przypominamy,  aby zakładali elementy odblaskowe i zachowali ostrożność oraz uwagę podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, czy jezdnię.

Policjanci drogówki oraz prewencji będą czuwać nad bezpieczeństwem, eliminując z dróg sprawców rażących wykroczeń drogowych oraz przestępstw.  Będą również dbać o ład i porządek publiczny, przeciwdziałać zagrożeniom, a także natychmiast reagować w przypadku zgłoszenia interwencji przez mieszkańców.

Pamiętając o naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy również o naszym bezpieczeństwie podczas podróży.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend