Informacje

OŚWIĘCIM. Podtrucie tlenkiem węgla w Starym Mieście

W sobotę 26 grudnia po południu służby ratunkowe interweniowały w związku z podtruciem tlenkiem węgla do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych znajdujących się na Starym Mieście w Oświęcimiu.

O godzinie 15.40 mieszkanka Oświęcimia powiadomiła, że jej 25 – letni syn po wyjściu z łazienki stracił przytomność.  Ratownicy medyczni podali mężczyźnie tlen, a następnie przewieźli go do szpitala

Strażacy po wykonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla potwierdzili jego przekroczenie, w związku z tym pozostali domownicy musieli opuścić dom do czasu jego przewietrzenia.

Na miejscu oględziny przeprowadził również biegły z zakresu pożarnictwa, który stwierdził, że do zgromadzenia nadmiernej ilości tlenku węgla doszło w wyniku w wyniku funkcjonowania piecyka gazowego znajdującego się w łazience.

Przypominamy, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Aby  zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend