Informacje

OŚWIĘCIM. Planował rzucić się pod pociąg

Oświęcimscy dzielnicowi  zdjęli z torowiska  40 – letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Desperacki akt pierwszy dostrzegł mieszkaniec Oświęcimia i zaalarmował Policję.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek przed południem (20.03.2020)  w Oświęcimiu.  Oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od 26 – letniego mieszkańca Oświęcimia o mężczyźnie znajdującym się na nasypie kolejowym w rejonie ulicy Szpitalnej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna nie chce zejść z torowiska, gdyż chce rzucić się pod pociąg. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi, który błyskawicznie odnaleźli zgłaszającego oraz niedoszłego samobójcę. Mężczyzna trzymał się szyn kolejowych i nie reagował na żadne polecenia policjantów. Dzielnicowi przy użyciu siły fizycznej zdjęli go z torowiska, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Jak się okazało, był to 40 –letni mieszkaniec Oświęcimia.  Policjantom nie udało się ustalić, przyczyn tak desperackiego zachowania.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się 26 –latkowi, który widząc zagrożenie dla życia człowieka natychmiast powiadomił służby ratunkowe.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend