Informacje

OŚWIĘCIM. Pijany 70-latek leżał na śniegu

Oświęcimscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego podjęli interwencję  wobec bezdomnego, nietrzeźwego mężczyzny. Leżącego na śniegu 70 – latka znalazła mieszkanka Oświęcimia i natychmiast wezwała pomoc.

Wczoraj (17.02.2021) tuż przed godziną 10.00, dzielnicowi patrolując rejon  ogródków działkowych na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na śniegu w rejonie wału przeciwpowodziowego. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie zastali mieszkankę Oświęcimia oraz leżącego na ziemi  nietrzeźwego. Dzielnicowi sprawdzili jego czynności życiowe. Okazało się, że mężczyzna oddycha,  lecz jest zziębnięty. Na miejsce wezwane zostało Pogotowie Ratunkowe. Po badaniach lekarskich okazało się, że 70 – latek nie wymaga hospitalizacji. Mężczyzna był bezdomny, więc policjanci przewieźli go do miejskiej ogrzewalni.

Za prawidłową reakcję podziękowania należą się Pani Grażynie, która wezwała pomoc, widząc, że zagrożone jest ludzkie życie.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które dostrzegą osobę bezdomną lub nietrzeźwą, znajdującą się w podobniej sytuacji o wezwanie służb ratunkowych. Wystarczy jeden telefon pod numer 112, aby ocalić ludzkie życie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend