Informacje

OŚWIĘCIM. Pijana matka opiekowała się dziećmi

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą  postępowanie wobec 47 – letniej mieszkanki gminy Oświęcim, która będąc w stanie nietrzeźwości miała pod opieką dwoje swoich dzieci. Powyższe zaniedbanie ujawnił wizytujący rodzinę asystent rodziny.

Do  zdarzenia doszło po południu 25 sierpnia 2020. Policjanci otrzymali zgłoszenie od asystenta rodziny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu dotyczące matki będącej pod wpływem alkoholu,  która ma pod opieką dwie małoletnie córki 7 i 14 letnią. Jak wynikało z relacji zgłaszającej powyższy fakt został ujawniony podczas kontroli rodziny. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi poddali 47 – letnią matkę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało 2,50 promila alkoholu.

Małoletnie zostały oddane pod opiekę rodziny,  natomiast wobec ich matki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ponadto materiały sprawy trafią również do Sądu  Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich Rodzinnego, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci  w konsekwencji może ograniczyć władzę rodzicielską lub jej pozbawić.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci

Większość dzieci ma bezpieczne dzieciństwo – wychowuje się pod wspaniałą i troskliwą opieką kochających rodziców, ale są też dzieci, których rodzice są skrajnie nieodpowiedzialni, traktujący dzieci, jak zbędny element w życiu. Takie dzieci nie mogą liczyć na najbliższych, mogą liczyć tylko na to, że ktoś obcy zauważy, zareaguje i w ten sposób zmieni  ich życie.

W przypadku podejrzenia, że dziecko jest krzywdzone lub zaniedbywane  wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach,  w rejonie w którym mieszkamy m. in. pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, nauczycieli, a w pilnych przypadkach Policję.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend