Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Państwowe Muzeum otwarte od 7 maja

Od 7 maja Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz tymczasowo będzie otwarte dla odwiedzających od piątku do niedzieli.
– Jesienią ubiegłego roku oraz w lutym tego roku liczba odwiedzających w ciągu tygodnia była bardzo mała. Wpływa na to oczywiście trwająca pandemia – większość szkół i uniwersytetów funkcjonuje w trybie zdalnym, a ruch transgraniczny jest niezwykle utrudniony. Stawia to nas w bardzo trudnej sytuacji finansowej, która z dnia na dzień staje się niestety coraz gorsza – powiedział dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński.
– Do obsługi odwiedzających, a także do zapewnienia bezpieczeństwa na historycznym terenie zaangażowany jest duży zespół pracowników, których liczba z wielu względów nie może zostać zmniejszona. Stąd właśnie ograniczenie dni otwarcia – dodał dyrektor Cywiński.
– Analizując frekwencję, widzimy, iż zdecydowanie więcej osób przyjeżdżało do Miejsca Pamięci właśnie w weekendy. Tę dostępność pragniemy w pełni zachować. Dzięki ograniczeniu dni otwarcia będziemy w stanie tak zaplanować naszą pracę, aby cały czas zapewnić odwiedzającym pełną obsługę – powiedział dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Andrzej Kacorzyk.
– Ograniczenie dni otwarcia traktujemy oczywiście jako rozwiązanie wyjątkowe i tymczasowe. Kiedy zauważymy oznaki tego, że frekwencja w Miejscu Pamięci może się zwiększyć, powrócimy do całotygodniowej dostępności dla odwiedzających – dodał Andrzej Kacorzyk.
Rezerwacji na zwiedzanie terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne można dokonywać w serwisie online visit.auschwitz.org. Tam także znajduje się regulamin, cennik oraz informacje dla odwiedzających związane z sytuacją epidemiczną.
PMAB
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend