Informacje

OŚWIĘCIM. Milion chłodnych kroków przez Grenlandię w OCK

17 października 2023 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się pięćdziesiąte szóste z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – z Piotrkiem Kilianem – pt. „Milion chłodnych kroków przez Grenlandię”.

Gdy odbieramy telefon od przyjaciela z prośbą o pomoc, a w grę wchodzą marzenia, ogromna przygoda i szlak długodystansowy na największej wyspie świata zimą, to odpowiedź może być tylko jedna!

Arctic Circle Trail – jeden z najbardziej odludnych szlaków trekkingowych na świecie, bez sklepów, hotelów, zimno, i takie tam… Polacy przeszli go jako jedyni pieszo zimą w dwie strony i o tym będzie to spotkanie.

Co nas spotkało za kołem podbiegunowym? Jak przetrwać arktyczną zimę? A to wszystko niskobudżetowo, z buta, ciągnąc sanki dla wędkarzy!

Mimo klimatu, gorąco zapraszamy do wspólnej wędrówki!

Cała Naprzód! Ahoj Przygodo!

/Piotrek Kilian/

Piotrek Kilian „Pirat Dyplomata” – góral z Beskidów (Istebna), który przypadkiem został piratem z Karaibów. Swoje podróże zaczął od kupienia biletu na Jamajkę. Rok później przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, po czym kontynuował swoją przygodę na Morzu Karaibskim, by po kilku miesiącach tam powrócić i rozpętać niezły Meksyk!

Nie straszne są mu także długodystansowe szlaki górskie i nietypowe wyzwania z nimi związane: przez ostatnie kilkanaście miesięcy przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe w Polsce, z czego GSB za 8,60 zł, GSS charytatywnie w czapce Świętego Mikołaja, a także dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za „Najdzikszy Szlak w Polsce”. W międzyczasie przeszedł też INT – Izraelski Szlak Narodowy oraz Tour du Mont Blanc.

Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, ale jak sam twierdzi: pościgi i wybuchy go nudzą, dlatego woli pisać i podróżować. Robi to w swoim stylu: z adrenaliną i niskobudżetowo odwiedził przez ostatnie 4 lata ponad 30 państw. Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki i Instytutu Śląska Cieszyńskiego.

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend