Informacje

OŚWIĘCIM. Kierował po amfetaminie i posiadał metaamfetaminę

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej związanej z wykroczeniami drogowymi zatrzymali 24 – letniego kierowcę podejrzanego  o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem.

W piątek (14.10.2022) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Chełmek. O godzinie 20 w Chełmku na ulicy Oświęcimskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowca zjeżdżał na lewy pas jezdni, a przy tym jechał z prędkością 62km/h na odcinku o ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za kierownicą auta siedział 24 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego.  Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli woreczek foliowy w którym znajdował się biały proszek z kryształkami.  Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Dodatkowo kierowcy do badań została pobrana krew.
Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonych środków wykazało, że substancja w postaci kryształków to metaamfetamina.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend