Informacje

OŚWIĘCIM. Jeden bez maseczki, drugi z alkoholem

Dwaj mieszkańcy  Oświęcimia ze spotkania pod „chmurką” wrócili do domów z mandatami. Jeden spożywał alkohol w miejscu publicznym, a drugi towarzyszył kompanowi nie mając założonej maseczki na nos i usta.

Policjanci wspomagając służby sanitarne i medyczne, reagują na przypadki łamania zakazów wprowadzonych w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19.  Większość mieszkańców powiatu oświęcimskiego wzorowo stosuje się do wprowadzonych obostrzeń, dbając tym samym o zdrowie własne i swoich rodzin.   Niestety zdarzają się jednak również osoby, które świadomie lekceważą prawo.

Do jednego z takich incydentów doszło wczoraj (21.04.2021) w Oświęcimiu na Osiedlu Zasole. Tuż przed godziną 18.00 dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego obok jednego z bloków dostrzegł dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich spożywał piwo, natomiast drugi stał obok bez maseczki założonej na nos i usta.  W związku z  tym policjant podszedł do mężczyzn, po czym poinformował  o popełnionych wykroczeniach.  Następnie nałożył na nich mandaty karne jeden za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, natomiast drugi za brak maseczki dodatkowo sprawca który zlekceważył przepisy  sanitarne otrzymał informację, że wniosek w sprawie zlekceważenia obostrzenia zostanie przekazany do Sanepidu, który nałoży na niego odrębną karę finansową.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają przepisy wprowadzone w związku z epidemią, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym rodzin i bliskich. Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend