Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Hokejowy Turniej Czterech Prezydentów z udziałem Sokił Kijów

W dniach 23-25 sierpnia zostanie rozegrany „Turniej Czterech Prezydentów”. Oprócz Re-Plast Unii Oświęcim wystąpią w nim GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec oraz Sokił Kijów.

Kilka miesięcy temu miałem przyjemność spotkać się z prezesem hokejowej drużyny Sokół Kijów (ХК Сокіл Київ). Zapytał mnie, czy byłaby możliwość, aby jego drużyna decydujący etap przygotowań do nowego sezonu spędziła w Polsce. Razem z Arkadiusz Chęciński – prezydentem Sosnowca, podjęliśmy decyzję, aby obiekty z naszych miast udostępnić Ukraińcom na okres dwóch tygodni. Później narodził się pomysł, aby rozegrać między naszymi drużynami turniej, do którego zaprosiliśmy Pana Janusza Chwieruta Prezydenta Oświęcimiae oraz Re-Plast Unia Oświęcim. Pomysł na zorganizowanie turnieju skonsultowaliśmy również z merem Kijowa – Witalijem Kliczko, który wyraził swoją aprobatę i nie wykluczone, że być może zaszczyci nas swoją obecnością podczas zawodów. Mówi Andrzej Dziuba prezydent Tychów.

– Dziś na Stadion Zimowy w Tychach odbyła się konferencja prasowa, na której wraz z prezydentami – Arkadiuszem Chęcińskim oraz Januszem Chwierutem, poinformowaliśmy o organizacji turnieju, który odbędzie się od 23 do 25 sierpnia w Tychach, Sosnowcu i Oświęcimiu i będzie dla naszych drużyn ostatecznym sprawdzianem przed startem ligowym. Serdecznie zapraszam na Turniej 4 Prezydentów. Wstęp na tyskie lodowisko będzie bezpłatny, a 23 sierpnia przed spotkaniem z Re-Plast Unią Oświęcim, zapraszam także na oficjalną prezentację tyskiego zespołu GKS Tychy. Informuje na swoim profilu Facebook Andrzej Dziuba prezydent Tychów.

fot. Piotr Podsiadły

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend