Informacje

OŚWIĘCIM. Hieronim Tomczak skończył sto lat, od lat jest wierny pływaniu i gimnastyce

Pan Hieronim Tomczak skończył dzisiaj sto lat! Odwiedził go prezydent Janusz Chwierut, w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzaty Matli, aby złożyć dostojnemu jubilatowi serdeczne życzenia dalszej pomyślności i zdrowia. Wręczył też okazały kosz ze słodyczami. Listy gratulacyjne obok prezydenta przekazali Prezes Rady Ministrów oraz Wojewoda Małopolski.
Jubilat prezentuje doskonałą formę, którą zawdzięcza aktywności i ruchowi. Od lat lat jest wierny pływaniu i gimnastyce, do tej pory jest częstym gościem na oświęcimskiej krytej pływalni, a każdy dzień nawet w święta zaczyna od 45-minutowych ćwiczeń. Jeszcze niedawno można go było spotkać na rowerowych przejażdżkach po mieście. Pan Hieronim korzysta z Internetu, a wnuk założył nawet dziadkowi konto na Facebooku. Senior nie lubi jednak pisać wiadomości, na szczęście są emotikony.


Stulatek pochodzi z Wielkopolski. Urodził się 11 kwietnia 1924 roku w Kłecku niedaleko Gniezna. Skończył studia na kierunku chemia na Uniwersytecie w Poznaniu, studiował też w poznańskiej Akademii Handlowej. Do Oświęcimia przyjechał w 1956 roku do pracy w zakładach chemicznych, szybko awansował dochodząc do stanowiska wicedyrektora handlowego. Po wybudowaniu krytego basenu pływał w nim każdego dnia przed rozpoczęciem pracy. Na emeryturę przeszedł w 1989 roku, a nawyk codziennej porannej rozgrzewki na pływalni pozostał na długie lata. Ma córkę Mirę, dwóch wnuków i prawnuczkę. Mieszka sam, kilka ulic od córki. Lubi gotować, a ulubioną potrawą jest makaron z dodatkiem różnych sosów oraz parówki.
Wizyta włodarza oraz pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, błysk fleszy by utrwalić miłe chwile wzbudziła radość u jubilata, który żartował, że teraz będzie mierzyć się z nowym doświadczeniem – popularnością.

Panu Hieronimowi życzymy, aby kolejne lata upłynęły w zdrowiu oraz miłości i przy wsparciu najbliższych!

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend