Informacje

OŚWIECIM. Elektroniczny system rekrutacji do szkół i przedszkoli

Rekrutacja w roku szkolnym 2022/23 ponownie prowadzona będzie z wykorzystaniem system elektronicznego “Nabór” firmy VULCAN.

Jakie korzyści wynikają z zastosowania elektronicznego procesu rekrutacji?
■ Lepsza organizacja. Rodzice/opiekunowie prawni kandydatów mogą wybrać nawet kilka szkół, nie blokując przy tym miejsc innym kandydatom. Wydrukowany wniosek składają tylko do szkoły pierwszego wyboru.
■ Łatwe do porównania oferty szkół. Wszystkie szkoły opisują swoje oferty edukacyjne zgodnie z ustalonym standardem, dzięki czemu można je łatwo porównać.
■ Wszystkie informacje o rekrutacji w jednym miejscu. Na specjalnej stronie internetowej zebrane są wszystkie informacje dotyczące procesu naboru. Część danych jest prezentowana publicznie, natomiast informacje dotyczące konkretnego kandydata dostępne są po zalogowaniu.
■ Zawsze aktualne dane. Rodzice/opiekunowie prawni kandydatów mają stały dostęp do zawsze aktualnych danych o przebiegu rekrutacji.
■ Szybki dostęp do wyników rekrutacji. Rodzice/ opiekunowie prawni kandydatów po zalogowaniu się na konto kandydata mają bezpośredni dostęp do wyników rekrutacji.

Obsługa rodziców / opiekunów prawnych kandydatów
Kompleksową obsługą serwisową rodziców / opiekunów prawnych kandydata zajmuje się tzw. szkoła pierwszego wyboru – oznacza to, że z wszelkimi pytaniami, problemami należy zwracać się do szkoły, która znajduje się na pierwszym miejscu listy preferencji, lub do szkoły obwodowej (w przypadku podjęcia decyzji o nauce w tej szkole).

Dokładne informacje o naborach:

– szkoły podstawowe  https://oswiecim.pl/nabor-do-klas-1-oswiecim/37995/

– przedszkola https://oswiecim.pl/nabor-do-przedszkoli-publicznych-w-miescie-oswiecim/38291/

Dodatkowych informacji udziela:

Sylwia Żak-Biesik,
Naczelnik
Wydział Oświaty
Urząd Miasta Oświęcim
ul. Zaborska 2
32-600 Oświęcim
sylwia.zak-biesik@um.oswiecim.pl
tel. 33 842 39 63, 842 25 05, 842 23 68  

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend